Zrób sobie śluz

Być może nie ma dziecka w wieku szkolnym, które nie chciałoby bawić się śluzem! Glibbera można oczywiście kupić, bardzo łatwo jest go przygotować za pomocą kilku składników. Korzyści z tego są oczywiste – maluchy też mogą się przyłączyć i spędzą razem wspaniały, towarzyski czas! W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz zrobić swój własny slime – wypróbuj nasze przepisy z dziećmi, a zabawa jest gwarantowana!

Zrób sam śluz – podstawowy przepis

Zrób sobie śluz z brokatem w 3 kolorach

Zrób sobie śluzu niezbędne składniki

Zrób sobie śluz za pomocą barwników spożywczych

Sam śluz tworzy przejrzyste świetne pomysły

Zrób sam przepis Schlein z klejem rzemieślniczym

Zrób sobie śluz Instrukcje na zdjęciach

Jak wspomniałem wcześniej, samodzielne robienie śluzu wymaga tylko kilku składników, które zwykle są dostępne w domu. Aby zrobić mazię potrzebujesz tylko:

 • Płynny detergent
 • rozpuszczalny w wodzie klej rzemieślniczy (powinien być również bezrozpuszczalnikowy)
 • szklanka ciepłej wody
 • Barwienie żywności (według potrzeb)
 • Wielka miska

Kiedy masz wszystko, czego potrzebujesz, możesz zacząć robić szlam! Weź dużą miskę i wymieszaj około 1 szklanki rozpuszczalnego w wodzie kleju rzemieślniczego z 1 szklanką ciepłej wody. Ważne jest, aby używać kleju bezrozpuszczalnikowego – tylko w tym przypadku gotowy produkt jest nietoksyczny i nadaje się do zabaw dla dzieci. Wszystko bardzo dobrze wymieszaj i dodaj barwnik spożywczy według własnych upodobań – zajmie to mniej więcej czubek noża. Jeśli uważasz, że kolor nie jest wystarczająco intensywny, dodaj trochę więcej, aż uzyskasz pożądany efekt. Aby uzyskać przezroczysty, kolorowy szlam, najlepiej użyć przezroczystego kleju rzemieślniczego. Na koniec wymieszaj w nakrętce płynnego detergentu. Teraz spróbuj sprawdzić, czy masa przykleja się do palców – jeśli tak, dodaj trochę detergentu. Szlam jest gotowy tylko wtedy, gdy spłynie z palców bez pozostawiania śladów.

Zrób sobie śluz ze skrobią kukurydzianą

Zrób sobie śluz za pomocą barwników spożywczych

Zrób sobie szlam pomysły na majsterkowanie

Zrób sobie szlam inspirujące pomysły DIY

Ale możesz też zrobić szlam sam bez kleju. W takim przypadku jego konsystencja byłaby mniej lepka i trochę twardsza. Proponujemy Ci świetny przepis, na który będziesz potrzebować:

 • 2 szklanki mąki kukurydzianej
 • duża szklanka gorącej wody (ok 350ml)
 • Barwnik spożywczy
 • 2 miski

W takim przypadku wytwarzanie śluzu jest jeszcze łatwiejsze. Weź miskę i wymieszaj gorącą (ale nie wrzącą!) wodę z barwnikiem spożywczym. Przenieś dwie filiżanki skrobi kukurydzianej do innej miski i powoli zacznij dodawać płyn, ciągle mieszając. Jeśli masa stanie się na końcu zbyt jędrna, dodaj trochę więcej wody, aż uzyskasz pożądaną konsystencję. A jeśli jest zbyt rzadki, należy oczywiście dodać skrobię kukurydzianą. Gdy szlam nie klei się już do palców, najlepiej umieścić go w woreczku lub puszce – w ten sposób uchronisz go przed wysychaniem dłużej.

Zrób sobie śluz – z brokatem, perełkami i pianką do golenia

Zrób sobie śluz pianką do golenia

Zrób sam śluz, aby uzyskać odpowiednią konsystencję

Zrób sobie śluz, jak to jest

Zrób sobie śluz z brokatem

Tworzenie własnego śluzu byłoby o wiele przyjemniejsze dla ciebie i twoich dzieci, jeśli zmieszasz je z małymi perełkami lub brokatem – w rezultacie śluz będzie wyglądał pięknie. Świetnym pomysłem jest praca według podstawowego przepisu, ale zamiast zwykłego barwnika spożywczego użyj trochę świecącego w ciemności koloru – w ten sposób otrzymasz świecący śluz, z którym maluchy na pewno będą się dobrze bawić w ciemności! Świetny efekt uzyskasz również, jeśli sam zrobisz slime w 2-3 różnych kolorach (najlepiej z brokatem), a następnie go zagniesz (ale nie ugniataj zbyt intensywnie, żeby kolory się nie wymieszały!). Aby uzyskać wyjątkowo puszysty śluz, wypróbuj nasz przepis z pianką do golenia:

 • 40-50 ml przezroczystego kleju rzemieślniczego
 • Barwnik spożywczy
 • trochę roztworu do soczewek kontaktowych
 • 2 ręce pełne kremu do golenia

Umieść krem ​​do golenia w misce i pokoloruj go wybranym barwnikiem spożywczym. Dodaj klej rzemieślniczy i dobrze wymieszaj składniki. Teraz należy również dodać roztwór do soczewek kontaktowych do pozostałych składników. Zachowaj ostrożność, ponieważ rozwiązanie jest po to, aby masa była bardziej zwarta! kompletny!