Jeśli wcześniej wierzyłeś, że drzewa są dekorowane tylko na Boże Narodzenie, to się myliłeś. Tutaj w Niemczech drzewa, a nawet gałęzie są równie pięknie udekorowane na Wielkanoc. Wzmacnia to symbolikę odrodzenia wiosny i początku nowego życia. Z Saalfeld pisanka w Turyngii jest jednym z najsłynniejszych przedstawicieli tej starożytnej tradycji. Ta pięknie kwitnąca jabłoń została po raz pierwszy ozdobiona garstką pisanek w 1965 roku. Dziś tysiące ludzi z całego świata przyjeżdżają, aby powiesić na jego gałązkach wydmuchane i pięknie zdobione jajka. Jednak słodka jabłoń nie jest światowym rekordzistką dla większości jaj. Ten tytuł należy do czerwonego dębu, który ma ponad 75 000 pisanek! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić własne pisanki do zawieszenia, po prostu czytaj dalej! Tutaj znajdziesz kreatywne pomysły i bardzo proste instrukcje rękodzieła ułatwiające kopiowanie.

Połamane jajka wielkanocne ujawniają maleńkie gniazda przepiórek

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje naśladowania pomysłów na potłuczone jajka

Wielkanocna zabawa rzemieślnicza dla całej rodziny!

Zrób własne pisanki do powieszenia - fajne pomysły i instrukcje naśladowania dzieci wieszania jajek na gałązkach

Choinka wielkanocna w Saalfeld jest co roku bogato zdobiona

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje naśladowania jabłoni pisanki

Odpowiednio wydmuchaj pisanki do powieszenia

Wydmuchiwanie pisanek przed malowaniem i dekorowaniem ich niepotrzebnie przeraża wielu hobbystów. Jedni boją się Salmonelli, inni pękających jajek lub po prostu brudu i bałaganu. Wiele osób sięga wtedy po drewniane, styropianowe lub plastikowe jajka ze sklepu rzemieślniczego. Chociaż korzystanie z tych alternatyw może dać równie piękne rezultaty końcowe, powinieneś wiedzieć, że wydmuchiwanie naturalnych jaj jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Wszystko czego potrzebujesz to odrobina umiejętności i następujące materiały:

  • niegotowane jajka
  • duża miska
  • Agrafka, szydło lub pinezka
  • Słomka do picia, pompka rowerowa lub Blasfix

Najpierw wyjmij jajka z lodówki, a dopiero potem uporządkuj swoje materiały rzemieślnicze. Zawartość jaj znacznie lepiej przepływa w temperaturze pokojowej. Teraz ostrożnie wykonaj mały otwór w górnej i dolnej części jajka swoim ulubionym spiczastym narzędziem. Nieznacznie powiększ oba otwory, aby łatwiej było wydmuchać zawartość.

Przebij błonę żółtka, zatkaj oba otwory kciukiem i palcem wskazującym, a następnie potrząśnij jajkiem, aby wymieszać je w skorupce. Umieść słomkę do picia, blasfix lub zawór pompki rowerowej nad jednym z otworów i przedmuchaj żółtka i białka przez drugi otwór, oczywiście używając dużej miski. Opłucz jajko w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Z resztek jajek zrobisz pyszny omlet lub zapiekankę dla całej rodziny!

Jeśli musisz wydmuchać dużo jajek, warto skorzystać z pompki lub Blasfix

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje naśladowania wydmuchiwania jaj

Makrama jest łatwa do zawiązania, ale tak atrakcyjna i piękna

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje dotyczące robienia jajek makramowych

Przygotuj pisanki do powieszenia

Gdy tylko wydmuchane jajka będą puste, czyste i suche, możesz kontynuować ekscytującą część naszych instrukcji – oczywiście ozdabiając je i wieszając! Zalecamy przestrzeganie dokładnie tej kolejności, czyli rozpoczęcie malowania i dekorowania.

Na początek na cienki drewniany szpikulec wbij jajko. Teraz maluj kredkami, farbami akrylowymi, lakierem do paznokci, pisakami kredowymi. Przyklej naklejki, taśmę washi, koraliki i sztuczne kamienie. Spróbuj naśladować wzory z naszych pomysłów na zdjęcia lub stwórz coś wyjątkowego. Gdy już będziesz zadowolony z wyglądu swojej pisanki, włóż drewniany szpikulec do pudełka po jajkach i pozwól, aby wszystko dobrze wyschło. Na koniec możesz zastosować spray Mod Podge. Puste skorupki jajek nie są już kruche, a Twoje arcydzieła będą przechowywane przez wiele lat, jeśli będą odpowiednio przechowywane.

Teraz musisz przygotować pomalowane i udekorowane pisanki do powieszenia. Aby to zrobić, rozbij wykałaczkę na trzy, a następnie zawiąż długi kawałek nici lub sznurka wokół środka. Jeśli dziury w jajkach są za małe na wykałaczki, możesz zamiast nich użyć drutu. Teraz włóż wykałaczkę lub drut przez górny otwór jajka, a następnie odciągnij nić lub sznurek. Twoja pisanka jest teraz gotowa do powieszenia!

Jajko pękło podczas wydmuchiwania? bez problemu!

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje naśladowania pomysłów na jajka w stylu króliczków wielkanocnych

Czy ta girlanda nie jest absolutnie urocza??

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje imitujące girlandę kolorowymi jajkami

Takie dekoracje wielkanocne od razu przyciągają uwagę wszystkich

DIY pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje naśladowania pomysłów na białe gałązki DIY dekoracje

Zrób własne drzewo z jajkiem wielkanocnym

Czy należysz do szczęśliwców, którzy mają ładny ogródek z drzewem lub po prostu balkon z mniejszym w doniczce? Wtedy możesz już odgadnąć, jak sam możesz zrobić wielkanocną choinkę. Wystarczy zdmuchnąć dużo jajek, udekorować je i powiesić na gałęziach drzew. Oczywiście sąsiedzi również mogą wziąć udział i przekazać ozdobione jajka. Przy optymalnych warunkach pogodowych pisanki mogą pozostać przez całą wiosnę.

Ale jeśli chcesz stworzyć coś mniejszego, prostszego i bardziej dekoracyjnego do salonu lub strefy wejściowej, lepiej udekorować tylko kilka gałęzi. Najlepiej nadają się do tego gałązki wierzby, forsycji, wiśni, jabłoni, brzozy lub magnolii oraz derenie. Można je łatwo zebrać we własnym ogrodzie lub w pobliskim lesie. Większość kwiaciarni ma coś do zaoferowania na początku wiosny. Następnie wystarczy włożyć gałązki do dużego, ciężkiego wazonu i ozdobić je jajkami wielkanocnymi, kokardkami, piórami i pomponami.

Czy wiesz, że dekorowanie drzew i gałęzi na Wielkanoc to nie tylko popularna tradycja w Niemczech? W Szwecji tradycja nazywa się z. B. Påskris, co dosłownie oznacza gałęzie wielkanocne. Wykorzystywane są tylko gałązki brzozy, które następnie ozdabia się jajkami wielkanocnymi, ale także piórami i pomponami. Cała rodzina bierze udział.

Påskris mógłby wyglądać mniej więcej tak – całkowicie w stylu Scandi Chic

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje naśladowania gałązek paskris szwecja

Ładne pisanki do powieszenia można szybko i łatwo zrobić samemu. Stanowią nieodzowną ozdobę świątecznych dni i zachwycają młodszych i starszych. Przewiń w dół do końca naszej galerii zdjęć i daj się zainspirować!

Jeśli przykleisz wstążkę prezentową wokół jajek i powiesisz je w ten sposób, nie będziesz musiał ich nawet zdmuchnąć

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje naśladowania pomysłów na dekorację dekoracja stołu wielkanocnego

Zrób wspaniałe wazony z kwiatami na Wielkanoc

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje imitujące ozdoby z kwiatów jajka

Taki wieniec idealnie pasuje do opowieści „Kura ze złotymi jajkami”

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje imitujące dekorację ścienną ze złotego wieńca na jajka

W tym roku bardzo modne są również pastelowe kolory

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje naśladowania wiszących pomysłów na dekoracje wielkanocne diy

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje dotyczące robienia jajek makramowych z trawą

Niewiele znaczy więcej – co sądzisz o tej minimalistycznej dekoracji pisanki??

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje na imitowanie gałązki z jajkiem makramowym

Zrób własne pisanki do zawieszenia - fajne pomysły i instrukcje dotyczące robienia jajek makramowych z sukulentami

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje naśladowania pomysłów na jajko pomponowe diy

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje imitujące minimalistyczne dekoracje stołu

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje na imitujące piękne pisanki na stole

Stwórz imponującą i niepowtarzalną dekorację wielkanocną z naturalnych materiałów

Zrób własne pisanki do zawieszenia - piękne pomysły i instrukcje imitujące dekoracje stołu gałązki jaj