Wystarczająca ilość miejsca na najmniejszej powierzchni: pomysły na Twoje małe jednopokojowe mieszkanie

Nie każdy może sobie pozwolić na ogromne mieszkanie lub cały dom. Zwłaszcza w dużych miastach głównym problemem są niedrogie mieszkania, dlatego wiele osób mieszka tylko w małych mieszkaniach. Mieszkanie jednopokojowe może być również bardzo urokliwe. Jednak ważne jest, aby dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń i niczego nie rozdawać. Aby ci trochę pomóc, zebraliśmy tutaj kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje małe mieszkanie.

Mieszkanie 1 pokojowe: Wszystko musi być dobrze zaplanowane

Mieszkanie 1 pokojowe: Wszystko musi być dobrze zaplanowane

Planowanie jest szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń mieszkalnych, ponieważ później będziesz mieć bardzo mało miejsca na przeniesienie mebli na wypadek, gdybyś chciał coś zmienić. Do planowania najlepiej najpierw narysować plan piętra. Zmierz ściany i meble, aby zachować wierność skali. Zaoszczędzi ci to później wiele stresu. Teraz wytnij z papieru małe symbole zastępcze na meble i umieść je na planie piętra. Poeksperymentuj trochę, aby znaleźć idealne pozycje dla swoich mebli.

Wybierz meble tak elastyczne i funkcjonalne, jak to tylko możliwe. Wybierając meble, upewnij się, że nie służą one tylko jednemu celowi. Najlepszym przykładem jest rozkładana sofa. Z pewnością nie chcesz, aby Twoi goście siedzieli na Twoim łóżku, ale na wygodnej sofie. Dzięki rozkładanej sofie masz oba w jednym i możesz je dowolnie dostosować w ciągu kilku sekund. Na przykład wśród modeli, na które patrzysz Wohnen.de znajdź odpowiednią dla siebie kanapę. Ale są też szafki i półki w bardziej elastycznych konstrukcjach. Na przykład półka, którą można rozłożyć i szybko przekształcić w mały stół jadalny, jak widać na tym filmie.

Utwórz miejsce do przechowywania. Stwórz przestrzeń do przechowywania i wykorzystaj wszystkie możliwe opcje. Na przykład możesz wyposażyć szafki w dodatkowe półki lub szuflady, aby zoptymalizować ich przestrzeń do przechowywania. Możesz również wykorzystać niewykorzystaną przestrzeń, taką jak przestrzeń pod łóżkiem lub rozkładaną sofą.

Meble balkonowe zajmują bardzo mało miejsca. Meble balkonowe są również bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o przestrzeń w Twoim małym mieszkaniu. Nigdzie nie ma prawa, które mówi, że meble balkonowe nie mogą być używane na przykład w jadalni. Zaleta: często można je złożyć, dzięki czemu łatwiej je schować, gdy nie są potrzebne.

Sprytne wykorzystanie wysokich pomieszczeń. Jeśli pokój nie jest już odpowiedni pod względem szerokości i długości, powinieneś iść w górę. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w starym budynku z wysokimi sufitami, warto skorzystać z tej wysokości. Na przykład z łóżkiem na poddaszu. Istnieją modele wysokiej jakości, które nie są odpowiednie tylko dla dzieci. Możesz więc wykorzystać górną część pokoju jako miejsce do spania, podczas gdy poniżej ustawisz swój salon lub miejsce do pracy.

Mieszkanie jednopokojowe: minimalizm jest w modzie

Mieszkanie jednopokojowe: minimalizm jest w modzie

Jeśli masz mało miejsca, nie powinieneś mieć tak dużo. Minimalizm i tak jest modny. W ten sposób uwalniasz się od rzeczy materialnych i zapewniasz mniej stresu w swoim życiu. Sprawia również, że mieszkanie wygląda na znacznie bardziej powściągliwe i eleganckie. Jednym z trendów meblarskich, który jest obecnie z tym związany, jest Japandi

Twórz przestrzenie za pomocą przegródek. Jeśli chcesz zrobić kilka pokoi z jednego pokoju, zdecydowanie powinieneś pracować z przegrodami. Albo użyj odpowiednich przegród i zasłon, albo wykorzystaj przestrzeń w pełni i podziel pomieszczenie półkami, kredensami i szafkami.

Przede wszystkim ważne jest wydzielenie miejsca do spania, abyś mógł naprawdę się zrelaksować. Nie chcesz cały czas pilnować swojego miejsca pracy lub kuchni.

Jasne kolory i przejrzystość. Mając odpowiedni kolor w swoim mieszkaniu, możesz przynajmniej sprawić, by wyglądało na większe. Użyj do tego jasnych kolorów. Jeśli biel jest dla Ciebie zbyt nudna, wypróbuj jaskrawożółte lub stonowane pastelowe kolory. Mniejsze akcenty o mocnych kolorach zapewniają wizualne akcenty. Możesz również zdecydować się na jasne kolory mebli lub zastosować przezroczyste stoły i krzesła z pleksiglasu.

Lustra tworzą przestrzeń. Innym sposobem, w jaki możesz wizualnie powiększyć swój dom, są lustra. Dołącz je do prezentowanych miejsc w Twoim mieszkaniu, daj pomieszczeniu więcej przestrzeni. Ważne jest jednak, abyś nie był za mały.

Mała dekoracja, a jeśli tak, to w pionie. Oczywiście w Twoim mieszkaniu nie powinno zabraknąć elementów dekoracyjnych. Robiąc to, powinieneś świadomie podnosić przedmioty, które zwykle zajmują więcej miejsca w pionie. Najlepszym przykładem są dekoracyjne lampy podłogowe, które prawie nie zajmują miejsca w poziomie.

Wykorzystaj przestrzeń do przechowywania i zaplanowaną koncepcję mieszkania w małym pokoju, aby zawsze utrzymywać porządek. Zwłaszcza małe mieszkania mogą szybko się zatkać i wyglądać niekomfortowo, jeśli w pobliżu jest zbyt wiele osób. W szczególności kuchnia i miejsce pracy powinny być zawsze uporządkowane, abyś mógł z czystym sumieniem odpocząć w łóżku lub na kanapie relaks na koniec dnia Móc.

Obraz 1: unsplash.com, © Patricka Perkinsa

Obraz 2: unsplash.com, © Andrea Davis

Wideo: YouTube.com, © Widok stolarza