Tasarım ve modadaki renk trendleriyle ilgilenen herkes, bu yıl kesinlikle birkaç kez şu mesaja rastladı: “Lacivert yeni siyahtır”. Ama bu gerçekten doğru mu? Bazı rol modellerine bakalım ve bu varsayımı eleştirel olarak sorgulayalım..

Siyah ne hakkında??

Önce siyah rengin bir analiziyle başlayalım. Onu bu kadar klasik ve benzersiz yapan nedir? Yerine lacivert veya başka bir renk gelebilmek için hangi şartı sağlamalıdır??

Grafik ve göz alıcı siyah, her zaman zamansız bir çekiciliğe sahiptir. Hem geleneksel hem de modern tasarımlara harika bir şekilde entegre edilebilir. Bu renk, uygulandığı şekilleri vurgular. Bu nedenle belgeler genellikle siyah renkte yapılır. Siyahla, doğal olarak açık tonlarla harika kontrastlar yaratırsınız. Ayrıca yeşil ve kırmızı gibi diğer bazı zengin renklerin izlenimini de yoğunlaştırır..

Bu efektlerin lacivert ile de sağlandığı birkaç model seçtik..

lacivert mutfak ada modern mutfak mobilyası

bir mutfak adası

Bu resimde parıldayan beyaz bir tezgaha sahip koyu mavi bir mutfak adası görüyoruz. İç mekanın geri kalanıyla da bir kontrast var. Siyah ile benzer bir etki elde edebilirsiniz. Ama burada her şey çok daha özgün ve modern görünüyor.

mutfak lacivert ve beyaz

lacivert mobilyalarda tavan ve vurgular

Önler ve diğer aksanlar

Daha önce gösterilen mutfak adasına benzer şekilde, sonraki iki örnekte lacivert yardımıyla canlı bir kontrast elde edilmiştir. Ayrıca çok rahat ve modern.

Halı üzerinde lacivert koltuk ve kırlent unsurları

Koltuklar ve kırlentler

Bu örnekte çok hafif pastel nüansların hakim olduğu geleneksel ve sade bir oturma odası mobilyası görüyoruz. Her şey mavi ve kırmızı vurgularla canlandırılmıştır. Renk paleti halı ile birleştirilmiştir. Mavi koltuk ve dekoratif minderler, iki baskın vurgu renginden birini tanıtıyor. Aynı zamanda odaya belirli bir ciddiyet ve denge verirler..

arka duvar parlak fayans

Lacivert fayanslarla mutfak sıçraması

İki tasarımcı Colin Blanchard ve Kenneth McRobbie, bu mutfak için lacivert bir mutfak sıçraması seçtiler. Estetik, parlak yüzey ve ayna etkisi ile zenginleştirilmiştir. Bu durumda lacivert çok güvenli bir seçimdir – bir yandan çok göz alıcı görünür, ancak aynı zamanda şık ve moderndir..

Banyoda grafik karolar

Bu banyodaki fayanslar grafik ve göz alıcıdır. Siyah, sınır için ideal bir gölge olacaktır. Ancak burada mavinin de bu rolü harika bir şekilde üstlendiğini görüyoruz..

Geniş deniz çizgileri gösteren diğer banyo dekoru için de benzer şeyler söylenebilir..

lacivert ev peyzaj şeffaf mobilya

oturma odası manzara

Lacivertin bütün bir yaşam alanı burada beyaz ve şeffaf mobilyalarla birleşiyor. Bu seçim, atmosferi canlı ve aynı zamanda çok rahat kılıyor. Ancak bu durumda lacivert küçük bir tehlike barındırır: Bu kadar zengin renkler odayı çok dar gösterebilir. Bu nedenle hafif ve şeffaf mobilya kombinasyonu çok başarılı..

karyola lacivert

Lacivert karyola iskeleti

Lacivert karyolalar, bu odadaki bej tonlarının potansiyelini ortaya çıkarıyor. Başka herhangi bir koyu doygun renkle daha iyi bir etki hayal edilemez.

vurgulu duvar merdivenleri lacivert

klasik yatak odası lacivert

vurgu duvarları

Sonraki iki modelde ise harika lacivert vurgulu duvarlar görüyoruz. Bu rengin çeşitli potansiyelini gösterirler. İlk odada çok modern görünüyor ve diğerinde yatak odasının klasik görünümünü vurguluyor..

ev ofis lacivert

Ev ofis için mavi

Lacivert, entelektüellik, tefekkür ve kısıtlama ile en çok ilişkilendirilen renklerden biridir. Bu nedenle birçok iş için ideal bir arka plan olacaktır. Yani bu ev ofisiniz için mükemmel bir gölge olur.

sanat eseri deniz mavisi

lacivert sanat eseri

Bir iç mekanı sanat eserleriyle zenginleştirmek ister misiniz? Siyah ve bizim durumumuzda – lacivert ile lüks ve şık göründüğünden emin olabilirsiniz..

bahçe tasarımı deniz mavisi modern

Dış mekan için lacivert

Son örnek bize lacivertin çok evrensel bir renk olduğunu gösteriyor. Bu gölgenin ideal olarak yazılmadığı bir balkon, teras veya bahçe olup olmadığına bakılmaksızın, neredeyse hiç dış alan yoktur..

Bu, aynı zamanda her şeye çok sade bir karakter veren doğal bir renktir..

Resim kaynağı: https://houseandhome.com/