Mor renk kimileri tarafından sevilirken kimileri tarafından nefret edilir. Özellikle canlı bir renk olarak moru seviyorsanız duvarları bu renkte de tasarlayabilirsiniz. Ancak burada doğru gölgeye dikkat etmeniz ve iç mekandaki diğer tüm renkleri ustaca birleştirmeniz gerekiyor. Duvar rengi mor, uygun iç mekan çözümlerini akıllıca aramamızı sağlar. Bu nedenle bugün size mor duvar tasarımı için bazı faydalı ipuçları ve ilham verici fikirler veriyoruz..

Duvar rengi mor – Kendi dört duvarınız için oldukça sıra dışı bir renk

duvar rengi mor leylak rengi duvar tasarımı oturma alanı

Duvar rengi mor: Duvarları mora boyarken nelere dikkat etmelisiniz??

Duvar rengi mor, kendi dört duvarında deney yapmak isteyen herkes için uygundur. Moru duvar rengi olarak doğru bir şekilde birleştirmek aslında o kadar kolay değil. İlk olarak, odadaki esenlik üzerinde tuhaf bir etkisi vardır..

İkincisi, moru diğer renklerle eşleştirirken çok dikkatli olmalısınız. Bu yüzden bu duvar rengine özel bir şey diyoruz. Ama ustaca kullanırsanız, sıra dışı bir iç tasarımın keyfine varacaksınız.!

Mor, aslında morun birçok tonu için ortak bir terimdir. Bu yüzden mor ve menekşe arasında net bir ayrım yapmalısınız. Morun renk paleti aslında çok sayıda nüans içerir ve her biri çok farklı bir görünüme sahiptir. Mor duvarlar bu nedenle nostaljik bir zarafete sahip olabilir, taze bir ruh hali yayabilir, gizemli veya cesur, retro veya lüks görünebilir. Bu yüzden duvarlarınız için mor, menekşe, leylak rengi veya patlıcan seçmeniz büyük bir fark yaratıyor..

Hassas bir leylak tonu veya soluk lavanta, odanın davetkar ve hatta biraz romantik görünmesini sağlar. Mor ve dut tonları gibi koyu mor nüanslar ise soğuk, hatta bazen bunaltıcı bir etkiye sahiptir. Ve leylak rengi, griyi fazla kişiliksiz ve pembeyi fazla kız gibi bulanlar için uygun bir duvar rengi gibi görünüyor. Pembe veya mavi dokunuşlu tonlar da özellikle moda. Bu nedenle, nasıl bir ortam yaratılması gerektiği konusunda net olmalısınız. Bu, doğru mor gölgeyi bulacağınızdan emin.

Olağanüstü bir mor ruh hali yaratın

duvar boyası mor menekşe çocuk odası fikirleri

Mor mutfağa zarif bir görünüm verir

duvar rengi mor sıra dışı mutfaklar taze ve zarif hale getirir

Mor duvarları ilgi odağı haline getirin

Dört duvarı da mor mu yoksa sadece bir duvar mı tasarlayacağınız çeşitli faktörler tarafından belirlenir. Rengin yoğunluğu çok önemlidir. Morun iç tasarıma ne kadar hakim olduğu da önemlidir. Oda büyükse ve mor gölge daha açıksa, tüm oda duvarlarında mor bir boya tabakasıyla kendinizi şımartabilirsiniz. Aksi takdirde, duvar boyası mor ile çok tutumlu olmalısınız..

Oturma ve uyku alanlarının yanı sıra çocuk odası ve koridordaki duvarları mor renkte tasarlayabilirsiniz. Ama farklı bir şekilde ilerlemek gerekir. Huzurun olması gereken yatak odasında, parlak renklerden ziyade yalıtılmış bir mor tonu daha uygundur. Ancak canlı vurgular yapmak istiyorsanız daha cesur olabilirsiniz. Bu, bireyselliğinizi ifade edebileceğiniz yaşam alanında mümkündür. Ancak çocuk odası için daha açık tonlar, odayı havadar ve sakin gösterdiği için daha uygundur. Banyo bile mora boyanabilir. Küçük bir banyoda, duvarları güçlü bir mor gölgeyle boyarsanız harika görünür. Koyu mor bir gölge de böyle bir banyoya derinlik katacaktır..

Belki de en sevdiğin renk mor? 

duvar rengi mor modaya uygun iç oturma odası rahat şık

Serin bir mor gölge, taze bir görünüm sağlar

duvar rengi mor modern uyku alanı vintage öğeler

Seçtiğiniz renge bağlı olarak, diğer renklerden biraz desteğe ihtiyacı var. Duvar rengi olarak moru doğru yazmanın tek yolu budur. Nane, kırmızı veya turuncu, moru ön plana çıkarmaya yardımcı olur. Sarı da bu amaç için mükemmeldir. Ancak sarı, morun tamamlayıcı rengidir. Pastel renkli renkler mor ile harika bir uyum sağlar.

Odadaki diğer nesnelerde mor duvarları mor öğelerle vurgularsa çok akıllıca hareket eder. Farklı kumaşlarda mor bulunursa renk kendine gelir..

son bir ipucu: Duvarlarınızı mor renkle tasarlamak istiyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var: Odadaki ışık koşulları moru daha sıcak veya daha soğuk gösteriyor. Daha sıcak ışıkta, kırmızı bileşen kendini gösterir ve daha soğuk ışıkta – mavi bileşen.

Mor çok çeşitli renklere sahiptir

duvar rengi mor süslü duvarları süslemek banyo

Çözüm: Mor duvarlar daha çok sıra dışı bir duvar tasarımıdır. Çok çeşitli mor tonlarının ve dolayısıyla çok çeşitli tasarım seçeneklerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Morun her tonunun kendi hissi vardır. Mor dramatik olabilir, ancak aynı zamanda çok zarif görünebilir. Bu yüzden yeterince zaman ayırmalı ve duvarların mora boyanması gereken odayı ayrıntılı olarak planlamalısınız. Ancak mor renkte güzel bir duvar tasarımı oluşturmayı başarırsanız, rüya gibi bir evin tadını çıkaracaksınız.!

Renk tonuna bağlı olarak mor, farklı ruh halleri yaratır.

duvar rengi mor canlı iç tasarım yatak odası oluşturmak

Duvar tasarımını deneme cesaretine sahip olun?

duvar rengi mor çekici duvar tasarımı rahat bir oturma odası kurdu

Bu banyo için mükemmel duvar boyası!

duvar rengi mor banyo rustik elemanları

Mor ve beyaz harika bir renk ikilisi oluşturur!

duvar rengi mor koyu leylak tonları banyo

duvar rengi mor beyaz vurgu leylak rengi duvarlar oturma odası

duvar rengi mor beyaz unsurlar taze bir atmosfer yaratır

duvar rengi mor çekici duvar tasarımı rahat ortam

duvar rengi mor bireysel yaşam fikirleri oturma odası mobilya fikirleri

duvar rengi mor yaratıcı duvar tasarımı modern yatak odası takımı

rahat bir oturma odası sağlamak için duvar rengi mor leylak rengi

duvar rengi mor tasarım modern banyo

duvar rengi mor açık plan modern yemek alanı

duvar rengi mor zarif banyo tasarımı güzel yaşam fikirleri

duvar rengi mor yatak odası duvar tasarımı mor beyaz birleştirmek

duvar rengi mor güzel yaşam fikirleri bireysel mobilya fikirleri

duvar rengi mor menekşe oturma odası güzel zıtlıklar

duvar rengi mor vurgulu duvar yatak odası modern uyku alanı

duvar rengi mor ev ofis mobilyaları taze bir atmosfer yaratır

duvar rengi mor banyo beyaz mobilya güzel renk kontrastı

duvar rengi mor oturma odası mobilya fikirleri modern rahat