meyve el sanatları

Meyve mevsimi başladıysa, meyve el sanatları yapma zamanı gelmiştir. Bu ürünler sadece eğlence amaçlı değil, okullarda ve anaokullarında düzenlenen çeşitli sergiler için de yapılabilir. Genel olarak, el işi yapmak bebeğin motor becerileri üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Ve bu durumda, onun için çok pahalı olan özel oyuncaklar almak zorunda kalmayacaksınız..

Meyvelerden çok çeşitli şeyler yapılabilir. Bu durumda, çocuk böyle bir olaydan memnun olacaktır. Bununla hayvanlar ve diğer ürünleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda, bu durumda, gelişimi üzerinde olumlu etkisi olan renkleri ve diğer anları ezberleyebilecektir..

meyve baykuşu

Makalemizdeki tüm el sanatları elle kolayca yapılabilir. Sonuçta, üretimlerinde basittirler. Yani, bir baykuş için hazırlanmaya değer:

 • kivi ve armut.
 • Açık ve koyu üzüm.
 • Bıçak ve çilek.

İlerlemek:

 1. Başlamak için, armuttan bir parça ikiye kesilir. Bu temel olacak.
 2. Kividen birkaç daire kesilir. Kabuğu kesildikten sonra. Bardakları armutun geniş kısmına yerleştirin. Sonuç olarak, gözleriniz var.
 3. Bir adet koyu renkli üzüm ortadan ikiye kesilir. Kivinin tepesine takılır. Bunlar öğrenciler olacak. Sabitlemek için kürdan kullanılır.
 4. Çilekleri 4 parçaya kesin. Keskin olan parça gaga çıkıyor.
 5. Kara üzüm yarıya indirilmelidir. Ve her yarıdan sonra hala 3 parçaya bölünür. Sonuç olarak, vücudun alt kısmına bağlanması gereken bacaklar elde edersiniz..
 6. Kenarları da üzümlerden kesilmelidir. Üzümü 4 parçaya bölün. Ve kürdan yardımıyla birkaç parça gözlerin üzerine sabitlenir..
 7. Kanatlar için hafif üzüm kullanılır. Bunun için üzüm ikiye bölünür ve daha sonra her yarıya bir kesi yapılır. Bu tür 4 yarıya ihtiyacınız olacak. Kürdan kullanarak, yanlara birbirine sıkıca sabitlenmeleri gerekir..

meyve el sanatları fotoğrafı

limon faresi

Meyveler seni almak için harika çocuk el sanatları. Okul öncesi çocuklar, bir sonraki zanaatın yaratılmasıyla hızla başa çıkabilir. Böyle bir fare, şenlikli bir masanın dekorasyonu için uygundur. Böyle bir ürün yapmak için şunları yapmanız gerekir:

 • Limon ve bir dal maydanoz.
 • Makas ve bıçak.
 • Karabiber ve kürdan.

İlerlemek:

 1. Limonun stabil olması için ondan bir yan parça kesilir. Kesilen parçadan daire şeklinde olması gereken ince kulaklar kesilir..
 2. Farenin ağzı limonun uzadığı tarafta olacaktır. Limonun içine kulakları sokmanız gerekir. Bunu yapmak için meyvede girintiler yaparız. Bundan sonra, kulakların elemanları deliklere yerleştirilir..
 3. Anten ve gözler için aynı şekilde delikler açılmalıdır. Delikleri daha pürüzsüz hale getirmek için işinizde bir kürdan kullanın.
 4. Dereotu sapı uzunlamasına kesilir ve daha sonra anten deliklerine yerleştirilir..
 5. Gözetleme deliğinin oluklarına karabiber yerleştirilir.
 6. Kabuğu limonun geri kalanından kesilir. Ve işte makas kullanarak bir kuyruk yaparız. Arkada, bir kesi yapmaya ve onu iş parçasına yerleştirmeye değer..

meyve zanaat teması

Kirpi

Bir sonraki meyve zanaatını yapmaya karar verirseniz, siz ve çocuğunuz bu eğlenceden en iyi duyguları alacaksınız. Burada da her şey basittir ve bir ürün oluşturmak için minimum malzeme gereklidir. Bu olabilir:

 • armut ve üzüm.
 • Kürdan.

İlerlemek:

 1. Armutun kabuğu keskin tarafından kesilir. Bu, bir hayvanın ağzını ortaya çıkaracaktır..
 2. Ayrıca, her üzüm meyvesine bir kürdan yerleştirilir. Kürdanın keskin ucu dışarı çıkacak şekilde yapın..
 3. Üzümlü hazır kürdanlar armutun içine eşit şekilde yerleştirilir. Aynı zamanda meyvenin soyulmamış kısmına da yapıştırırlar..
 4. Burun için bir adet siyah üzüm gereklidir. Ayrıca armutun sivri kısmına kürdan ile batırılır..
 5. Gözler biber veya karanfilden yapılır.

meyve el sanatları

Daktilo

Bu makale meyve el sanatlarının fotoğraflarını içermektedir. Aşağıdaki zanaat, doğum günü için şenlikli bir masa süslemek için uygundur. Bir daktilo yapmak için şunları yapmanız gerekir:

 • Kürdan.
 • Üzüm ve Muz.
 • elma.

İlerlemek:

 • Elma alınır ve yarım daire olacak şekilde ortadan ikiye kesilir..
 • Ardından, soyulmuş muzu halkalar halinde kesin. Ve sonra her halka ikiye kesilir.
 • Şimdi kürdan alıp elmayı yanlarında deliyorlar. Bu, tekerleklerin olacağı yerlerde yapılır..
 • Bir sonraki aşamada önceden hazırlanmış muz dilimleri kürdanlara takılır. Üzüm sabitlemek için kullanılır.

meyve el sanatları

Muz Dachshund Köpek

Birçok insan meyve temasını sever. Ancak bir sonraki zanaat bir dachshund-köpek gibi görünecek. Sadece sergi için değil, çocuğunuza tatlı olarak da yapılabilir. Böyle bir zanaat yapmak için şunları yapın:

 • Bir çift muz ve karabiber.
 • Kürdan ve siyah keçeli kalem.
 • Havuç ve bıçak.

İlerlemek: 

 1. Hazırladığınız malzemeyi önünüze koyun. Havuçlar yıkanır ve soyulur.
 2. Parçalar, pençe olacak bir muzdan kesilir. Kürdan ile bağlanırlar..
 3. Ayrıca namluyu başka bir yasaktan yapıyoruz. Kulaklar bir bıçakla kesilir ve gözler keçeli kalemle çizilir..
 4. Gülümseme ve yüz ayrıntılarını çizmek için keçeli kalem kullanın. Ardından, içine bir gözetleme deliği olarak birkaç tane karabiber eklenir..
 5. Ardından, kürdan kullanılarak 2 eleman bağlanır..

çocuklar el sanatları meyve

Bir elmadan çocuklar için zanaat – komik küçük insanlar

Bir çocukla, komik küçük insanlar olacak. Ürün hızlı bir şekilde yapılabilir. Aynı zamanda, çocuk sıkılmayacak. Üretim için:

 • Birkaç yeşil elma ve onlardan tohum.
 • Kibrit veya kürdan.
 • Keskin bıçak.

İlerlemek:

 1. Başlamak için birkaç elma alın. Aynı zamanda, bir meyve diğerinden biraz daha büyük olmalıdır. Elmalar üst üste dizilir. Küçük bir elma büyük bir elma olur. Zanaat kürdan ile sabitlenir.
 2. Üçüncü elmadan 4 parça kesilir. İki adet ayak olacak. Vücudun alt kısmına sabitlenirler. Ve eller şeklinde iki parça.
 3. Küçük bir elma birkaç parçaya kesilir. Bunlardan biri bir erkek için şapka.
 4. Tohumlar zanaatın gözleri olacak. Sadece meyveye bastırılırlar. Ve ağız bir bıçakla kesilir..

meyve el sanatları fotoğrafı

Salatalıktan el sanatları – fareler

Yayınımız ayrıca elle kolayca yapılabilecek sebzelerden çocuk el sanatları da sunmaktadır. Kendi bahçenizden salatalık çok kullanışlı bir üründür. Ve eğer bebek onlara kayıtsızsa, bu düzeltilebilir. Bu durumda, onlardan orijinal bir zanaat yapabilirsiniz. Üretimi için şunları kullanın:

 • Salatalık, bıçak ve kibrit.
 • İş için bir kesme tahtasına ihtiyacınız var.

İlerlemek:

 1. Kesinlikle herhangi bir salatalık el işi yapmak için uygundur. Başlamak için, akan suda yıkanırlar..
 2. Bir salatalık ikiye kesilir ve kulaklar ve kuyruk ikinciden kesilir..
 3. Bir sonraki aşamada tüm parçalar kürdan yardımıyla birbirine bağlanır..

DIY sebze el sanatları

Nihayet

Gördüğünüz gibi, meyve ve sebze el sanatları yapma süreci inanılmaz derecede eğlenceli. Ve bu iş sadece size değil, çocuğunuza da hitap edecek..