Adım adım sebze ve meyvelerden oyma fotoğraf

Bir mutfak yarışmasına katılmak ister misiniz? Baloda, topun kralı ve kraliçesi belirlenecek, ancak bunun için sadece güzel görünmeniz değil, aynı zamanda bir çeşit yemek pişirmeniz gerekiyor.?

Oyma dersleri öğrenin ve evde sebze ve meyvelerden şaheserler yaratın. Oyma, çeşitli malzemeler üzerinde gerçek bir sanatsal oyma sanatıdır. Yenilebilir oymacılığın tarihi, Tayland’da yaklaşık 700 yıl önce Yüzen Fenerler Festivali için hazırlıkların yapıldığı zaman başladı..

Bugün meyve ve sebze oymacılığı birçok eğitim kurumunda öğretilmekte ve Avrupa ve BDT ülkelerinde popülerdir. Size şenlikli bir masayı evde orijinal bir şekilde dekore edebileceğiniz birkaç DIY oyma dersi sunuyoruz..

Çin lahanasından krizantem

Çin lahanasından krizantem

Çin lahanasının üst kısmını kesin. Ayrıca yaprakların gevşek kısımlarını da çıkarın. Bundan sonra, karbür yivli bir bıçakla kenardan ortaya farklı uzunluklardaki lahanaları kesin..

Bundan sonra, karbür oluklu bir bıçakla lahanayı kenardan ortaya farklı uzunluklarda kesin.

Kafanın ortasına yaklaşırken, bir krizantem yapmak için kesilerin uzunluğunu kısaltın..

Bitmiş çiçeği buzlu suya koyun, ardından ince kesimler güzelce dönecektir.

Bitmiş çiçeği buzlu suya koyun, ardından ince kesikler güzelce bükülecek ve ürün zarif bir şekil alacaktır..

Salatalıktan krizantem yaprağı yapılabilirSebze oymacılığı, fotoğraf

Salatalıktan krizantem yaprağı yapılabilir.

Salatalık Yapraklarını Kesmeksalatalık yaprakları

Salatalık zambakları, kendin yap mağaracılık

5-7 cm uzunluğunda bir parça salatalık kesin. Oval kanal açma bıçağını kullanarak, salatalığın tamamı boyunca değil, tüm uzunluğu boyunca kesimler yapmaya başlayın..

Salatalık zambakları, kendin yap mağaracılık

Tüm dilimleri bir daire içinde yapın. Bir sonraki satır, bir öncekine göre kademeli olmalıdır. Satır sayısı salatalığın kalınlığına bağlıdır. İçine havucu koyabilmeniz için salatalığın çekirdeğini soyun. Salatalığın kendisini, yaprakları güzelce açılacak şekilde buzlu suya batırın. Salatalık yapraklarının uçları üçgen yapılabilir..

Bitmiş zambak bir şiş üzerine konabilir. Bir salatalık bir sürü çiçek yapabilir.

Bitmiş zambak bir şiş üzerine konabilir. Bir salatalık, herhangi bir yemeği orijinal bir şekilde tamamlayacak bir demet çiçek yapabilir..

Ayrıca bakınız: Saten kurdelelerden kendin yap çiçekleri

salatalık dilimleri çiçek

salatalık dilimleri çiçek

Salatalık ince dilimler halinde kesilmelidir. Bundan sonra, bir dilimi bir tüpe bükün ve ardından çiçek yaprakları elde etmek için diğerlerini ona ekleyin..

Salatalık ince dilimler halinde kesilmelidir. Bundan sonra, bir dilimi bir tüpe bükün

Ek olarak, bir salatalıktan yapraklar yapabilirsiniz. Bu dekorasyon salatalar için idealdir..

Yeni Başlayanlar İçin Kavring: Karpuz Meyve Sepeti

Yeni Başlayanlar İçin Kavring: Karpuz Meyve Sepeti

Bir karpuz veya kavun, orijinal bir meyve veya tatlı sepeti yapabilir. Karpuzu bir cetvelle ölçün ve ½ boyunu işaretleyin. Sepetin tabanının yüksekliğini belirlemek için şeridin etrafını çizin..

Kalemin şablonunu kağıttan kesin. Karpuzun kenarlarını her iki taraftan kesinTeknikte karpuz sepeti, fotoğraf

Kalemin şablonunu kağıttan kesin. Karpuzun kenarlarını iki taraftan kesin ve sapı kesmeye başlayın. Karpuzun kıvırcık bir tarafını kesin ve bir kaşıkla posayı çıkarın..

Oyma tekniğini kullanarak karpuz yapımı, fotoğraf

Karpuzun yarısını üst kabuğundan soyun. Karpuzun kırmızı kısmı görünmemelidir. Oymak için keskin, dar ağızlı bir bıçak kullanın.

Oyma tekniğini kullanarak karpuz yapımı, fotoğrafOyma tekniğini kullanarak karpuz yapımı, fotoğraf

Merkezde bir daire kesin ve ilk yaprağı oymaya başlayın. Bundan sonra, yaprakların geri kalanını bir daire içinde kesin..

Merkezde bir daire kesin ve ilk yaprağı oymaya başlayın.

Yaprakların kenarları, onlara daha gerçekçi bir görünüm vermek için kesilebilir..

Şekli daha açık olan ikinci yaprak sırası ile başlayın.

Şekli daha açık olan ikinci yaprak sırası ile başlayın. Karpuzun boyutu izin veriyorsa, üçüncü sıra yaprakları kesin. Tek tek küçük çiçekleri kesmek için yakınlarda yuvarlak boşluklar yapın..

Yaprak şeklindeki boşluklar, yaprakların veya açılmamış tomurcukların düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

Yaprak şeklindeki boşluklar, yaprakların veya açılmamış tomurcukların düzenlenmesine yardımcı olacaktır. Karpuzun alt kabuğunda dekoratif kesikler yapın.

Videoyu izleyin: Yeni başlayanlar için oyma. patates gülleri

Sebze ve meyvelerden oyma tekniğine hakim olduktan sonra, birçok dekoratif masa süslemesinin yanı sıra sevdiklerinize özel hediyeler yapabilirsiniz. Bugün oymacılığın popülaritesi o kadar büyük ki, bu tür sanatlarda şampiyonluklar bile var..