Bazı akıllı seyahat ipuçlarını ezberlemek için yıllarca seyahat etmenize gerek yok. Aslında, kişisel deneyimlerden öğrenmek en iyisidir, ancak en azından bazılarından kaçınmak için birçok olumsuz seyahat deneyimine sahip olmak gerekli değildir. Ve bazılarını kendinizi kurtaramazsınız çünkü onlar sadece yolculuğun bir parçası. Ancak her şey planlanamaz, ancak aşağıdaki seyahat ipuçlarını aklınızda tutarsanız seyahatiniz çok daha kolay ve keyifli olacaktır..

Aşağıda, paradan tasarruf etmenize, hatalardan kaçınmanıza ve bir profesyonel gibi seyahat etmenize yardımcı olacak en iyi seyahat ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirdik.!

Bu 10 seyahat ipucu ile bir profesyonel gibi seyahat edeceksiniz

Seyahat ipuçları bir profesyonel gibi seyahat edin

1. Esnek olun!

Her zaman olası gecikmeleri kabul edin ve bir şeyler ters giderse endişelenmemeye çalışın. Seyahat ederken sabır son derece önemlidir!

2. Bir liste yapın

Geziden yaklaşık bir hafta önce bir liste yapabilirsiniz. Yanınıza almak istediğiniz ve kesinlikle unutmak istemediğiniz her şeyi yazın..

yanına ne almayı seversin?

Seyahat İpuçları Pasaport Paketleme Bagajını Düzgün Listeleyin

3. Ortak yerel dil ifadelerini öğrenin

Yerel dilde “lütfen”, “teşekkür ederim”, “özür dilerim” gibi basit kelimeler ve ifadeler sizin için çok faydalı olabilir..

4. Yanınızda fazladan bir (veya iki) kamera pili getirmeyi unutmayın.

Destansı bir gün batımından önce hiç başınıza geldi mi? Ve sonra aniden kameranızın pilinin bittiğini öğreniyorsunuz. Mükemmel çekimi asla kaçırmamak için her zaman yanınızda en az iki kamera pili bulundurun.

5. Her zaman seyahat sigortası yaptırın

Bu belki de akılda tutulması gereken en iyi seyahat ipucudur. Tıbbi bir acil durum sizi finansal olarak mahvedebilir. Ya da daha kötü bir şey olabilir. Para biriktirmemek ve önceden seyahat sigortası satın almamak daha iyidir.

Seyahat sigortasını karşılayamıyorsanız, hiç seyahat etmek zorunda kalmamayı tercih edersiniz.

Seyahat ipuçları Pasaport valizinizi hazırlayın

6. En önemli belgelerinizin fotokopisini çekin

Pasaportunuzun fotokopisi her zaman yanınızda olsun. Bu sizi gerçekten birçok olumsuz deneyimden kurtarabilir..

Pasaportunuzun fotokopisini alın 

Seyahat ipuçları Pasaportunuzun fotokopisi Bavulunuzu doğru şekilde paketleyin

7. Seyahat kıyafetlerinizi planlayın ve fazladan iç çamaşırı toplayın

Güvende olun ve fazladan iç çamaşırı toplayın. Bu her zaman iyi bir fikirdir ve bavulunuzda veya el bagajınızda her zaman bir çift çorap ve külot için biraz yer vardır..

Ayrıca seyahat kıyafetlerinizi planlayın ve yanınıza tatil fotoğraflarında parlayacak parlak renkli kıyafetler alın. Ancak bunun için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Sizce …? Bul tatil modası için güncel kupon kodları ve indirim promosyonları ve %20’nin üzerinde indirimle kaliteli elbiseler satın alın.

Seyahat kıyafetlerini önceden planlayın

Seyahat İpuçları Pasaport Bagajı Doğru Paketleme Tatil Modası

8. El bagajınıza elektronik cihazlar, ilaçlar, diş fırçaları ve fazladan bir çift iç çamaşırı koyun

Birkaç önemli şey her zaman el bagajınızda olmalıdır. Plaj tatiline giderken mayo da iyi bir fikirdir. Bunların çoğunu yerel olarak satın alabilirsiniz, ancak bagajınızın havaalanında kaybolması durumunda paradan ve zamandan tasarruf edersiniz..

En önemli şeyleri el bagajına koyun

Seyahat ipuçları Pasaport bagajı Uygun şekilde paketleme el bagajı

9. Herkese açık ücretsiz WiFi’ye dikkat edin

Örneğin havaalanı gibi bir yerde ücretsiz halka açık WiFi kullanırken banka hesaplarına giriş yapmaktan veya şifre girmekten kaçının. Otele girene ve WLAN için bir şifreye sahip olana kadar beklemek daha iyidir..

Dikkat olmak!

Havaalanında seyahat ipuçları wifi

10. Uçuşunuzu erken ayırtın

Bir seyahat planlarken, her zaman önce uçuşunuzu ayırtın. Bazen uçuş için önceden rezervasyon yaptırmak bir yılı bile bulabilir. Çoğu durumda şu kural geçerlidir: Ne kadar erken rezervasyon yaparsanız, fiyat o kadar düşük olur. Uçak bileti nadiren düşüyor.

Ucuz bir uçuş bulun ve rezervasyon yapın

Seyahat ipuçları Bir uçuş rezervasyonu yapın

Ucuz uçak bileti ararken şuraya gidebilirsiniz: Momondo Kontrol. Sayfa, yüzlerce web sitesinde en iyi fiyatları arar ve hem standart hem de düşük maliyetli havayollarını içerir..

Bonus ipucu: Evdeki birinin seyahat planlarınızı bilmesini sağlayın

Yalnız seyahat ediyorsanız bu son derece önemlidir, ancak tur grubunuzda kaç kişi olursa olsun yine de iyi bir fikirdir..

Seyahat ipuçlarımızı takip ederseniz, kesinlikle güzel bir seyahat geçireceksiniz. Keyifli uçuşlar dileriz!