Pies w mieszkaniu brzmi jak kwestia wielu komplikacji. Jednocześnie kilku właścicieli mieszkań chciałoby, aby ciepło i czułość tych kochanych zwierzątek pojawiły się w ich życiu. Ma to bardzo korzystny wpływ wychowawczy, zwłaszcza w obecności małych dzieci. Jak więc wyjść z tej sytuacji? Istnieje siedem rodzajów psów domowych, które są szczególnie odpowiednie w takiej sytuacji. Dowiedz się poniżej, czym one są i co możesz z nimi zrobić!

Dla wielu przyjazna dziecku postać jest głównym kryterium wyboru psa

dziecko i chihuhua

Jakie cechy powinien wnieść pies do mieszkania??

Nie każdy pies może czuć się szczęśliwy w zamkniętej przestrzeni. Nie chcesz zarabiać na życie jako niewolnik, prawda? Bez względu na to, jak często wychodzą na spacer, niektóre rasy psów byłyby po prostu zbyt ograniczone. To ich obrazi, osłabi ich rozwój, a może nawet sprawi, że będą agresywni i niebezpieczni.

Z drugiej strony odpowiedni pies do mieszkania znajdzie drogę do mniejszego pokoju i dostosuje się do sytuacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 7 takich ras psów i dodaliśmy kilka dodatkowych wskazówek.

Nie wszystkie małe psy są tak bezproblemowe, na jakie wyglądają

elegancki piesek

Wielkość psa

Bardzo ważnym kryterium doboru odpowiedniego psa do mieszkania będzie jego wielkość. Mniejsze rasy psów są na ogół bardziej odpowiednie niż duże. Potrzebują również krótszych spacerów, aby czuć się komfortowo. Dla mniejszej rasy wystarczy średnio około 15 minut. To znacznie mniej niż w przypadku dużego psa.

W niektórych małych wyścigach jest dużo energii

chihuahua skacze

Temperament

Nie wszystkie małe psy są spokojne i spokojne. Różne rasy charakteryzują się własnym temperamentem. Te głośniejsze, takie jak Chihuahua lub Pintscher, mogą być odpowiednie w Twojej sytuacji. Trzeba jednak uprzedzić, że nie zawsze będą najspokojniejsze.

Większe rasy potrzebują dłuższych spacerów

chow chow świetne tło

Dobre stosunki z dziećmi

Czasami chcesz mieć małego psa ze względu na dzieci. Jednak nie wszystkie małe rasy psów dobrze dogadują się z maluchami. W końcu dzieci nie zawsze są bardzo ostrożne i postrzegają zwierzęta jako rodzaj zabawki. Może to czasami prowadzić do skomplikowanych i niewygodnych sytuacji. Zanim więc dostaniesz psa do mieszkania, warto dokładnie zapoznać się z doświadczeniami rodzin z dziećmi tej rasy.

Są psy do domu, które słusznie można określić jako dekoracyjne

shi tzu przy fontannie

Temat „alergii psów”

Zanim jednak zaczniemy przedstawiać siedem ras, chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na pokrewny temat, a mianowicie alergie u psów. Wiele osób cierpi na to i niestety po pewnym czasie musi gdzieś odesłać swoje zwierzęta. Jest to bardzo traumatyczne i powinno się tego unikać, jeśli to możliwe. Istnieją jednak rasy, które są znacznie mniej podatne na alergie niż inne. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w poniższych artykułach. więcej na ten temat Ogólnie alergie na psa Znajdziesz tutaj!

Oto 7 naszych sugestii dla psów do domu!

Bokser jest dobry dla dzieci, ale często może mieć problemy z oddychaniem 

pomysły na psa boksera rasy psów

Bokser

Bokser to jedna z najpopularniejszych ras psów na całym świecie. Ma nieco mniej niż 30 cm wzrostu i dobrze się dogaduje w mieszkaniu. Ponadto psy te mają bardzo spokojny temperament, ponieważ są przyjazne i uważne. Przez większość czasu bokserzy mają mało energii i wystarczy im nawet krótki spacer.

Z drugiej strony niestety ta rasa bardzo często cierpi na problemy z oddychaniem. Dlatego musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał częściej chodzić do weterynarza.

Słodki Shi Tzu dobrze sobie radzi na własną rękę 

shi tzu hudn za mieszkanie

Shi Tzu

Ta rasa psa ma około 27 cm wzrostu i bardzo dobrze radzi sobie z dziećmi. Schi Tzu jest tak uroczy, przystojny i milutki, że trudno się z nim rozstać. Osoby, którym brakuje takich cech w życiu, zdecydowanie powinny zaopatrzyć się w tę rasę psa. Te psy również dobrze się dogadują, gdy są pozostawione same przez długi czas. Możesz więc gdzieś iść z rodziną, jak tylko znajdzie się ktoś, kto da psu karmę i wodę w mieszkaniu.

Długa sierść Yorkshire Terriera to dla wielu wielkie wyzwanie

pies yorkshire terier do twojego domu

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier jest również idealnym psem do domu. Rasa ta łączy w sobie żywotność i umiejętność samodzielnego dogadywania się. Możesz nawet dostać Yorkshire Terriera do mniejszych mieszkań. Trzeba jednak włożyć trochę więcej wysiłku w spacery, w przeciwnym razie staną się nadpobudliwe. Te psy mają około 24 cm wzrostu i ważą około 4,5 funta. Długie płaszcze to kolejne wyzwanie, ponieważ będziesz musiał odpowiednio pielęgnować swojego zwierzaka.

Jamnik jest często polecany przez ekspertów od psów dla dzieci

jamnik - bardzo piękna rasa psa

Jamnik

Czy znasz te ciemne psy, które wyglądają jak biegnące kiełbaski? Wydają się być dobrymi przyjaciółmi, będą starać się chronić ciebie i twoje dzieci i cieszyć się zabawą. Waga tego psa to ok. 5 kg, a wzrost ok. 25cm. Jest również idealnym psem do domu. Jedynym zarzutem jest to, że dość często mają tendencję do ochrony swojego terytorium.

pudel

Czy wiesz, że pudle również dobrze się dogadują w mieszkaniu? Pudel jest łatwy do wychowania, ma spokojny temperament i bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi. Spacery, które trzeba z nim odbyć, również nie są zbyt długie. Jednak gdy te psy zaczną szczekać, nie będziesz mógł odpocząć przez długi czas.

Chow Chow nadaje się do dość dużych mieszkań i nie dogaduje się dobrze z dziećmi 

chow chow bardzo piękny pies

chow chow

Czy Chow Chow nie przypomina małego misia? Czy możesz sobie wyobrazić przytulanki do mieszkania? No, może nie, ale musisz też pomyśleć o pielęgnacji swojego długiego płaszcza! Ta rasa jest nieco wyższa niż jakakolwiek z pozostałych, które przedstawiliśmy. Taki pies osiąga około 50 cm i 20 do 30 kg. Jest to więc pies do bardzo dużych mieszkań i może bardzo dobrze ochronić Cię w przypadku niezapowiedzianej wizyty. Poza tym Chow Chow jest dość spokojny i zrównoważony. Ale nie dogaduje się tak dobrze z dziećmi i innymi zwierzętami.

Chihuahua zaskakuje wielu swoim żywym temperamentem

chihuahua wielki pies rasy małe

Chihuahua

To prawdopodobnie najsłodsze psy na świecie. Są mniejsze niż 20 centymetrów i ważą około 3 kg. Jednak dla tych mas te zwierzęta są zaskakująco głośne. Będziesz się dobrze bawić, ale czasami relaks może być trudny, zwłaszcza w połączeniu z dziećmi! Więc bądź ostrzeżony!

Poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniego psa do swojego domu 

wielka łąka i yorkshire terrier

Powinieneś to rozważyć przed zabraniem psa do domu!

Na koniec chcielibyśmy podać kilka ogólnych wskazówek dotyczących przyjmowania psów do domu. Zacznij od przygotowania mieszkania i ustal miejsce, w którym można jeść, bawić się, spać i iść do łazienki. Powinny to być miejsca w mieszkaniu bez większego ruchu. Więc nikt przypadkowo nie kopnie psa. Pomyśl o odpowiednich miejscach, bo pies przystosuje się do nowych dość trudno.

Jeśli są okna, przez które pies może przeskoczyć, należy je w jakiś sposób zablokować. Kastrację należy przeprowadzić już na samym początku, ponieważ będzie mniej stresująca dla Ciebie i dla psa. Kup tyle zabawek, aby pies mógł się bawić podczas Twojej nieobecności!

Życzymy wielu wspaniałych chwil z wymarzonym psem do apartamentu!