Taniec namiętnej miłości i głębokiego smutku

Królowa brytyjska odrzuciła ten „diabelski towar”, cesarz Austrii zabronił swoim żołnierzom wykonywania tego tańca w oficjalnych mundurach wojskowych, a cesarz niemiecki Wilhelm II zabronił swoim dworzanom tego lubieżnego zachowania; raz po tym, jak papież Pius X zaprzeczył temu aktowi sprzecznemu z normami moralnymi i moralnymi, sam zniósł swój zakaz, gdy zobaczył taniec w Watykanie. Być może dlatego, że przed tym tańcem nie można pozostać obojętnym – namiętne ruchy i zmysłowe dotknięcia partnerek tanecznych wyrażają ich wewnętrzne światy, harmonia ciała i duszy dociera do wnętrza obserwatora i jednocześnie go upoja. Tango bynajmniej nie pokazuje czysto tanecznych figur – z drugiej strony opowiada długą historię o smutku i radości, pożegnaniu i ponownym spotkaniu, namiętności i czułości. Tango to stan duszy!

Długa i trudna droga tanga od jego początków do dziś

tango taniec pasja miłość

Tango Argentino powstało w Buenos Aires ponad sto lat temu – niezliczeni imigranci w biednych dzielnicach wymyślili taniec dla rozrywki i pocieszenia; Wtedy jednak nikt nie przypuszczał, że już za kilka lat taniec ten zdominuje cały świat. Pod koniec XIX wieku młodzi ludzie z całego świata przenieśli się do Argentyny, aby znaleźć lepiej płatną pracę.

Z tęsknoty za domem i tęsknotą za swoimi rodzinami dążyli do ludzkiego ciepła i bezpieczeństwa, z oddaniem starali się kogoś uściskać. Z tego powodu narodził się taniec małżeński, z czasem nazwano go tango… Tutaj muzyka afrykańska Tangani, argentyńska milonga, hawańska habanera, hiszpańskie flamenco, rytualne tańce indyjskie, polski mazur i niemiecki walc scalają całość w emocjonalny rytm. Najpierw na ulicach najbiedniejszych części miasta pojawiła się sztuka ulicy tanga, po czym taniec stopniowo wykonywano w barach, kawiarniach, burdelach i salach gier.

Początkowo tango tańczyli tylko mężczyźni

tango taniec buenos aires

Namiętne uściski, ręka w rękę, policzek w policzek, skrzyżowane nogi, zalotne spojrzenia… Tylko w burdelach samotni mężczyźni mogli wypróbowywać nowe ruchy, eksperymentować z muzyką i tańcem, za co powinni płacić kobietom o złej reputacji. Przyzwoite rodziny i zacne panie odmówiły udziału w tym bezczelnym tańcu w jakimkolwiek momencie, ale większość mężczyzn była dość biedna… więc jeśli mężczyzna chciał tańczyć tango, miał tylko jedną opcję – wybrać innego mężczyznę jako partner! Z czasem jednak taniec cieszył się coraz większym zainteresowaniem wśród arystokracji i burżuazji – w okresie rozkwitu gospodarki argentyńskiej tango rozprzestrzeniło się po Europie w wyniku podróży zamożnych Argentyńczyków. W dzisiejszych czasach tango jest jednym z najpopularniejszych tańców na świecie, co roku w różnych miejscach odbywają się konkursy taneczne, wiele osób doświadcza przyjemności tańczenia tanga. Tango jest nawet od 2009 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO!

Taniec tango – tańczą z tobą całe Niemcy

nauka tańca kroków tanecznych tanga

Od kilku lat w największych miastach Niemiec odbywają się festiwale tanga, w których biorą udział liczni profesjonaliści i początkujący. Od 19 do 22 stycznia 2017 masz możliwość 5. Zimowy Festiwal Tanga w Hamburgu do odwiedzenia i oczarowania się artystami, urozmaiconym programem i ciekawymi warsztatami. Przez cztery dni możesz cieszyć się potężnym i porywającym pokazem tanga, zanurzyć się w świecie muzyki, pasji i tańca oraz nauczyć się tańczyć. Wszystkie są dla Festiwal Tanga w Münster zaproszeni – wydarzenie ogłoszone w dniach 15-18 czerwca 2017, tutaj będziecie mieli niepowtarzalną okazję podziwiać jednych z najlepszych tancerzy na świecie i nauczyć się przy tym nowych kroków tanecznych. Profesjonalni tancerze nauczą Cię tajemnicy tańca, zaprezentują swoje dziwne choreografie i nadadzą wyjątkowemu tańcowi odrobinę własnej ekstrawagancji, kawałek swojej wewnętrznej intuicji i inspiracji.

Zatańcz tango – w pełni poczuj emocje

tango taniec zmysłowość sztuka uliczna

Porywające tango uosabia uczucie i zmysłowość, oznacza doznania i emocje, kontakt i komunikację, odzwierciedla pożądanie i emocjonalne podniecenie! Stolica daje homoseksualistom możliwość zbliżenia się do świata tanga – odbędzie się to w Berlinie od 27 do 31 lipca VII Międzynarodowy Festiwal QueerTango zamiast. To wydarzenie oferuje wszystkim entuzjastom tanga intensywne doznania taneczne – „dialog taneczny między dwojgiem ludzi na zasadzie równej wymiany” obiecują organizatorzy wszystkim gościom! Po prostu przyjdź tutaj i bądź częścią magicznego świata!

Dance Tango – Największy festiwal tanga na świecie

festiwal tańca tanga argentyna

Co roku cały świat tańczy tango w Buenos Aires w połowie sierpnia (dokładna data tego roku nie została jeszcze ustalona)! W ciągu 18 dni możesz oddać się słodkiemu uwodzicielstwu tańca – w pierwszym tygodniu fani tanga biorą udział w licznych pokazach tanga, jedni z najlepszych tancerzy tanga na całym świecie uczą ich podstawowych elementów tańca, spektakularnego pasażu z tango i muzyka w mieście okazuje się w większości przypadków centralnym punktem dla zwykłego gościa! Dziesiątego dnia rozpoczyna się prawdziwy międzynarodowy konkurs, w którym biorą udział pary taneczne z ponad 40 krajów – docelowo nagradzani są najlepsi tancerze, historia tanga jest tu co roku przepisywana, długo oczekiwany sukces przychodzi po wielu godzinach ćwiczeń i jednym lata przygotowań.

Lubisz też tańczyć? Spakuj się i ruszaj – zdecydowanie warto! Tego doświadczenia po prostu nie da się później zapomnieć!

 Taniec tango – zmysłowość i emocje

tango taniec emocje pasja

Dance Tango – Wiek i płeć nie mają tu znaczenia!

taniec tanga rgentienstrasse