Męska sypialnia projektowa biała pościel łóżko krzesłoProjekt męskiej sypialni

Różnice płci w projektowaniu są zawsze interesujące. Jednak męskiego smaku nie można przypisać do kategorii. Niemniej jednak istnieją pewne podobieństwa, zwłaszcza z singlami, których design całkowicie odbiega od kobiecego stylu umeblowania. Te podobieństwa są jeszcze bardziej widoczne u kawalerów, ponieważ na ich styl często nie ma wpływu inna osoba.

Nicole Hollis, projektantka wnętrz z San Francisco, zauważyła, że ​​mężczyźni mają specjalne słownictwo na to, czego chcą. Rozmowa zawsze dotyczy designu samochodu – szlachetna skóra, ręcznie robione drewno, unikalne bezszwowe przejścia, polerowany metal. Wymieniono również styl, kolor i fakturę, a także projekt technologiczny, taki jak minimalistyczny wygląd iPada.

Mężczyźni często wyjeżdżają w podróże służbowe. Więc twój pomysł na sypialnię jest jak pokój w najlepszym luksusowym hotelu, w którym się zatrzymałeś. Często proszą o ten sam projekt w domu.

I to jest dobry początek. Apartamenty hotelowe są wesołe, mają świetne łóżka i minimalistyczny design, który niesie ze sobą wydajność, praktyczność i funkcjonalność – elementy męskiego designu.

Projekt Hollisa w tej sypialni dla podróżującego kawalera przypomina apartamenty hotelowe w Europie, w których przebywał w podróżach służbowych. Minimalistyczny design łagodzi miękki zagłówek, wykonane na zamówienie łóżko z dębu i dywan z białej skóry bydlęcej. Praktyczne półki na bagaż na końcu łóżka są przeznaczone na walizki właściciela.

Świetne łóżka i minimalistyczny design, które zapewniają wydajność, praktyczność i funkcjonalność

Szara okładzina ścienna do sypialni męskiej

Projektantka Shirley Meisels uważa, że ​​pożądaną przez mężczyzn gładkość należy tylko trochę złagodzić. Zrobiła to samo, urządzając wieczór panieński w Toronto. Koc i kilka poduszek sprawiają, że sypialnia jest wygodna i wygodna. Dom powinien faktycznie mieć miękkie elementy.

Mężczyźni wolą szarą pościel

Męska sypialnia projektowa lampka nocna stolik nocny poduszka obrazek szary

Krzesło: Projekt w zasięgu ręki; Łóżko: wykonane na zamówienie; Wykładzina podłogowa: To chyba nie po angielsku

Porady dla kawalerów dekorujących sypialnię

Oprzyj się na swoim stylu życia. Projektant wnętrz zawsze zaczynał od wywiadu, aby zrozumieć, jak żyjesz. Duzo podrozujesz? Czy pracujesz również na nocne zmiany? Potrzebujesz grubych zasłon? Oglądasz telewizję w łóżku? Czy wcześnie rano widzisz wiadomości w telewizji? W ten sposób określane są meble i elementy fokusowe w sypialni.

Te kolory, faktury i meble są typowe dla kawalerów

Męska sypialnia projekt łóżko niebieska pościel stolik nocny

Nie bądź samolubny. Jak długo planujesz żyć samotnie? To pytanie dotyczy również kobiet. Urządzając pokój, należy zastanowić się, czy druga osoba może w nim spać i jak pomieszczenie pasuje do jego stylu. Czy powinno być lustro na wysokość pokoju? Czy szafa powinna być większa? Potrzebujesz jeszcze miejsca w łazience? Kolory, faktury i meble będą akceptowalne również dla innych osób?

Poduszki: Ralph Lauren Home

Trzymaj się neutralnych kolorów

Męska lampka nocna do sypialni, stolik nocny

Trzymaj się neutralnych kolorów. Mężczyźni lepiej czują się w biało-szaro-czarnej palecie. Nadaj kolor dziełu sztuki lub akcesorium zamiast czerwonej ściany akcentującej w sypialni. Zadbaj o równowagę neutralnych kolorów. Czerń i szarość mogą wyglądać naprawdę ostro w sypialni, aby uzyskać bardziej miękki wygląd, użyj naturalnych materiałów, takich jak len, wełna i kamień naturalny.

Lustra, szafki nocne, łóżka, lampy, dywany: high fashion home

Wielu młodych mężczyzn dużo podróżuje i nie zostaje tak często w domu

Lampka nocna do sypialni męskiej

Nie oszczędzaj na materacu. Wielu młodych mężczyzn dużo podróżuje i nie zostaje tak często w domu. Cicha i wygodna sypialnia to najwyższy priorytet. Oczywiście niekoniecznie musisz wydawać dużo pieniędzy na materac typu queen-size. Zainwestuj w swój sen.

Warto rozważyć takie pomysły jak szafki TV, wbudowane systemy ścienne i ekrany sufitowe

Projekt męskiej sypialni szare łóżko biurko krzesło

Zaplanuj swój sprzęt audiowizualny. Często kawalerowie chcą, aby urządzenia zostały włączone do projektu sypialni. Telewizor lub konsole do gier zakłócają jednak sen, więc powinieneś być w stanie łatwo zabrać urządzenia.

Warto rozważyć takie pomysły jak szafki TV, wbudowane systemy ścienne i ekrany sufitowe.

Mężczyźni mają więcej kolekcji niż kobiety – deski surfingowe, zabytkowe gitary, sprzęt stereo i stare aparaty fotograficzne

Męska sypialnia projekt drewnianej podłogi gitara krzesło biurowe

Organizuj wystawy. Mężczyźni mają więcej kolekcji niż kobiety – deski surfingowe, zabytkowe gitary, sprzęt stereo i stare aparaty fotograficzne – i chcą je pokazać. Nie zapomnij pomyśleć o tym, jak włączyć swoją kolekcję do wystroju pokoju.

Drewniane meble idealnie pasują do męskiej sypialni

Szafka na krzesło do sypialni dla mężczyzn

Pomyśl o funkcjonalności. Mężczyźni chcą pracy do wszystkiego. Gniazda przy łóżku na telefony komórkowe i inne urządzenia. Miejsce na pilota na szafce nocnej oraz duże komody i szafy na ubrania.

Dom męski jest zaprogramowany jako – na początku decydujesz, gdzie powinny być buty, a potem już tak zostaje.

Hollis przygotował ten pokój dla młodego lekarza. Pracuje na nocną zmianę i potrzebuje ciemnego pokoju, w którym może spać w ciągu dnia. Zasłony na wysokość pokoju, ciemnobrązowy dywan z sizalu i ciepłe drewno pomagają.

Wykładzina podłogowa: Mocny dywan; Zasłony: Marcin Kobus; Kredens: sprzęt do renowacji; Lampa wisząca: Leucos; Łóżko: wykonane na zamówienie

Zdjęcia Bena Mayorga

Nicole Hollis, Shirley Meisels, Frances Bailey, Mikel Irastorza, MN Projekt autorstwa Mauricio Nava, Chicago Luxury Beds, Benning Design Associates