Çikolatayı kendin yap lezzetli tarifler

Bu yazımızda tatlı sevenler için harika bir önerimiz var. Size nasıl çikolata yapabileceğinizi göstereceğiz! Ev yapımı çikolata istediğiniz gibi rafine edilebilir ve içinde tam olarak hangi malzemelerin olduğunu bilirsiniz. Özel günler için orijinal bir hediye olarak uygundur. Kek, kurabiye, kek ve diğer tatlıları süslemek için de kullanabilirsiniz. Aşağıda kendiniz deneyebileceğiniz kolay bir çikolata tarifi sunuyoruz. Kendinize ilham verin ve en sevdiğiniz insanları tatlı cazibeyle şaşırtın!

Çikolatayı kendin yap – gerekli malzemeler

Bir çikolata çubuğu nasıl hazırlanır

Fındıklı çikolata tarifi

Kendiniz çikolata yapmak faydalı ipuçları

Çikolatayı küçük fırın kalıplarında hazırlayın

fındıklı vegan çikolata

Çikolatayı kendin yap koyu beyaz Vollmich

Çikolatayı fındık ve kuru meyvelerle zenginleştirin

bitter çikolata tarifi

lezzetli çikolatalı pralinler kendin yap Noel

Çikolatayı kendin yap lezzetli tarifler

Çikolatayı sevmeyen neredeyse yoktur! Ek olarak, çocuklar ve yetişkinler arasında popüler olan tatlı ayartma kalp, ruh ve şekil için iyidir. Çikolata tükettikten sonra beyindeki hipofiz bezinin mutluluk hormonları salgıladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır (çikolatanın sağlığa faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin). Burada). Evde çikolata yapmak gerçekten çok kolay. En önemlisi, hiçbir gizli katkı maddesi olmadığından emin olabilirsiniz. Sonuç daha sağlıklı, ancak bitmiş ürün kadar lezzetli! Bir bar ev yapımı çikolata için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

– 45 gr kakao

– vanilya kabuğunun posası

– 50 gr kakao yağı

– 2 yemek kaşığı şeker, akçaağaç şurubu veya agave şurubu

– 1 tutam tuz

Çikolatayı kendiniz yapın: hazırlık için faydalı ipuçları

Çikolatayı kendin yap gerekli malzemeleri

Çikolata çubukları fındık ve kuru üzümleri rafine eder

ev yapımı çikolata vegan

Kendi çikolatalı pralin tarifinizi yapın

Çikolatayı kendin yap ve kendi tariflerini geliştir

Çikolatalı çubuk kendin yap tarifi

Kendiniz çikolata nasıl yapılır talimatları

Çikolatayı kendin yap vegan tarifi

Hediye olarak çikolatayı kendin yap

Fikir ve önerileri tatmak için ev yapımı çikolata

Çikolatayı kendin hazırla ve ye

İstenen sonucu elde etmek için hazır kakao yerine pişirme kakaosu kullanmak önemlidir – ikisi de çok farklıdır. Kakao yağı organik dükkandan satın alınabilir – bu, ticari tereyağı ile ilgisi olmayan kakao çekirdeğinin yağıdır. Bir bıçakla kazımanız gereken bir vanilya podunun posası yerine vanilya şekeri de kullanabilirsiniz. Tatlandırıcı seçimi tamamen size kalmış – normal şeker yerine biraz daha sağlıklı olan akçaağaç şurubu veya agav şurubu tercih edebilirsiniz. Tarif için ayrıca aşağıdaki kaplara da ihtiyacınız olacak: bir tencere, metal bir kap ve sıvı kütle için bir kalıp. Piyasada çikolatalar için özel şekiller bulunmaktadır. Alternatif olarak, bir fırın tepsisini parşömen kağıdıyla kaplayabilir veya küçük fırın kapları kullanabilirsiniz..

Çikolatayı kendin yap: nasıl yapılır?

ev yapımı çikolata aroması fikirleri.

Fındık, kuru meyve ve baharatlarla kendin yap çikolata barları

Bütün fındıklı kendin yap çikolata

Bir çubuk üzerinde ev yapımı çikolata

Çikolatalı pralin nasıl hazırlanır

İlk olarak, metal kaseye kakao yağını koyun ve düşük ısıda bir su banyosunda erimesini sağlayın. Bu sırada vanilya çubuğunu uzunlamasına kesip içini bıçakla kazıyın. Bunu kakao tozu ve bir tutam tuz ile kakao yağına eklemelisiniz. Tatlandırıcıyı da ekleyin ve her şeyi iyice karıştırın. Topak kalmayıncaya ve karışım hala sıvı ve hafif kremsi olana kadar karıştırmalısınız..

Bir sonraki adım, kaseyi su banyosundan çıkarmak ve sıvı çikolatayı bir kalıba dökmektir. Artık çikolatanızı istediğiniz gibi – örneğin meyve veya kuruyemiş gibi malzemelerle – rafine edebilirsiniz. Burada size seçebileceğiniz birkaç öneri sunuyoruz: Fındık, fıstık, ceviz, badem, kaju fıstığı. Diğer olasılıklar kızılcık, mısır gevreği, küçük şekerlemeler, kuru üzüm ve diğer kuru meyveler, çikolata lensleri, tarçın ve diğer baharatlar, kurutulmuş hindistan cevizi, granola, kırmızı biber, şekerlenmiş zencefildir..

Daha sonra çikolatayı sertleşene kadar buzdolabına koyun. Ve bitti! Artık tek başınıza veya en sevdiğiniz insanlarla tatlı cazibenin tadını çıkarabilirsiniz! Bitmiş çikolata buzdolabında yaklaşık iki hafta kalacaktır..

Aile ve arkadaşlar için bir hediye olarak ev yapımı çikolata

çikolatalı pralin tarifi

Ev yapımı çikolata rafine fikirleri ve önerileri kraker

ev yapımı çikolatalar

Çikolata beyazı ve koyu mermer efekti

Çikolatayı kuru üzümle beyaz yapın

Kendi Noel çikolatanızı yapın ve rafine edin

Arkadaşlarınız ve aileniz için kişisel bir hediye olarak çikolata hazırlarken, koyu olana bir şeyler ekleyebilirsiniz. Beyaz çikolata harika bir mermer efekti elde etmek için karıştırın. Bir başka harika fikir de kendi çikolatalı pralinlerinizi yapmaktır – lezzetli ve kolay bir tarif bulacaksınız Burada. ve Burada lezzetli vegan çikolatayı nasıl kendin yapabileceğini öğrenebilirsin! En çok hangi fikri beğendiğinizi bulmak için önerilerimizi deneyin!