Yılbaşı takvimleri ve çelenkler için zanaat fikirlerini geçmişte bırakın ve Noel için zencefilli kurabiyeden bir rüya evi yaratın!

Mutfaktan gelen mis gibi kokuyu kokluyor musunuz? İşte Noel’in kokusu! İlk Advent bitti. Advent takvimlerinin zamanı da geçiyor. Bugün sizin için yeni bir Noel fikrimiz var – zencefilli kurabiyeden yapılmış son dakika Noel süsleri. Güzel ve lezzetli! Bu yazımızda size sıra dışı bir Noel dekorasyonu yapabileceğiniz zencefilli kurabiye evinin tarifini ve adımlarını göstereceğiz. Noel’den sonra yemek için bu unutulmaz Noel süsleri ile misafirlerinizi şaşırtın.

Zencefilli kurabiye tarifi

Zencefilli kurabiyeden yapılan son dakika Noel süsleri

Zencefilli bir ev, Noel dekorasyonunuz için Noel neşesini evinize getirebilecek harika bir fikir. Zencefilli ev fikrimiz geleneksel değil. Size farklı ve alışılmamış bir şey sunmak istiyoruz. Zencefilli kurabiye evimiz, çatılı ve duvarlı bir ev yerine sadece mobilyalı bir oturma odasından oluşmaktadır. Öyleyse peri masallarındaki zencefilli kurabiye evini unutun ve zencefilli kurabiye eviniz için modern bir görünüm yaratın. Tarif böyle devam ediyor:

 Zencefilli hamur tarifi:

 • 250 gr bal
 • 250 gr esmer şeker
 • 150 gr tereyağı
 • 400 gr un
 • 1 çay kaşığı tarçın tozu
 • 2 çay kaşığı zencefilli kurabiye baharatı
 • limon kabuğu rendesi
 • 1 çay kaşığı kakao
 • 1 yumurta

Güzel zencefilli kurabiye hamurunun püf noktası, hazırlanmasında yatmaktadır. Hamurun buzdolabında en az bir gün dinlenmesi gerekiyor. İşte hamuru hazırlama adımları:

 1. Bal, şeker ve tereyağı büyük bir tencerede ısıtılır. Karışımı karıştırmayı unutmayın. Şeker eriyince karışımı soğumaya bırakın..
 2. Un, kakao, tarçın, limon kabuğu, zencefilli kurabiye baharatı ve yumurta bir tencerede karıştırılır. İki karışımı birlikte karıştırın ve tüm karışımı el mikseri ile iyice yoğurun..
 3. Tencerenin üzerini folyo ile kapatıp 24 saat buzdolabında bekletin..

Zencefilli kurabiyelerden modern bir oturma odası yaratın

Zencefilli evinizi inşa etmeye başlamadan önce, bu ekipmanı yerinde bulundurmalısınız.

Zencefilli evinizi inşa etmeye başlamadan önce şu donanıma sahip olmalısınız:

 • fırın tepsisine
 • Parşömen kağıdı
 • makas
 • Spatula
 • oklava
 • bıçak
 • pizza kesici
 • boru torbası
 • Tahta çubuklar
 • sirke
 • Toz ve toz şeker
 • protein
 • Mobilya için şablon (Fotoğrafı ücretsiz indirin ve basın)

Zencefilli kurabiye şekilleri için şablon

Zencefilli kurabiye hamurunu önce biraz un ile yoğurun ve oklava ile açın. Hamurun kolay kırılmayacak kadar ince olmamasına dikkat edin, aynı zamanda çok kalın olmamasına da dikkat edin.. Zencefilli kurabiye için mükemmel hamur kalınlığının ardındaki sır nedir?? 

Size hileyi anlatacağız – iki tahta çubuğu hamurun kenarlarına paralel olarak yerleştirin ve zencefilli kurabiye hamurunu açın. Artık zencefilli kurabiye odanız için mükemmel kalınlığa ulaştınız..

Zencefilli ev için parçaları kesin:

Zencefilli kurabiye hamuru tarifinin sırrı burada!İlk önce fotoğraf şablonlarını ücretsiz olarak indirerek ve çıktısını alarak başlayın. Daha sonra şekilleri makasla kesin. Basılı şablonları ve pizza kesiciyi kullanarak hamurdan gerekli model parçalarını kesin..  Zencefilli kurabiyeyi kaç derecede pişirmelisiniz?

Model parçalarını fırın tepsisine yerleştirmeden önce fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın. Fırını önceden 180 dereceye ısıtın. Parçaları 20 ila 30 dakika pişirin, böylece sağlam olurlar..

Zencefilli kurabiye yapmak için ayrıntılı talimatları burada bulabilirsiniz!

Parçaları birbirine yapıştırmak için bir tencerede biraz toz şeker eritin. Erimiş şekerle uğraşırken dikkatli olun.

Zencefilli kurabiyelerden modern bir oturma odası yaratın Zencefilli kurabiyeden kendin bir ev yapmak ister misin?

Kanepeyi oluşturmaya başlayın. Önce koltuğu ön kısma bağlayın, ardından kolçakları ve sırtlıkları üzerine yapıştırın. Kanepenin ayağı görevi görecek 4 küçük rulo şekli verin.

Zencefilli bir ev satın almak mı yoksa kendin yapmak mı?

Duvarlar için hamurdan iki büyük parça kesin. Parçaları eritilmiş şekerle birbirine yapıştırın. Evimizin zemini ahşap zemini taklit etmektedir. Farklı uzunluklarda lastiklerden oluşur. Nüanslar arasındaki bu farkın ortaya çıkması için, bazı çemberler daha az pişer ve diğerleri – daha fazla.

Zencefilli kurabiye yaratımınızın gerçek bir göz alıcı olması için dikkatinizi ... Zencefilli kurabiye yaratımınızın gerçek bir göz alıcı olması için ayrıntılara dikkat edin. Duvarları ve pencereyi dövülmüş yumurta akı, pudra şekeri ve sirke ile krema torbasıyla kaplayın. Karlı bir etki yaratmak için alt kısmına iki tutam pudra şekeri serpin. Zencefilli evinize hayat vermek için Noel ağacının altına yastıklar, küçük hediyeler, kilim koyun. Önceki sınırların ötesinde düşünün ve Noel için zencefilli kurabiyeden yapılmış bir rüya evi yaratın! Önceki sınırların ötesinde düşünün ve Noel için zencefilli kurabiyeden yapılmış bir rüya evi yaratın!

Zencefilli kurabiyeden yapılmış Noel süsleri için başka fikirler

Zencefilli kurabiyeden yapılmış Noel süsleri için başka fikirler

Zencefilli Noel süsleri için diğer harika fikirler

Zencefilli kurabiyeden yapılmış Noel süsleri için diğer harika fikirler

Zencefilli ev - tarif + talimatlar

Zencefilli kurabiye kalp ve zencefilli kurabiye adam - Noel'in sembolleri

Noel hiç bu kadar lezzetli olmamıştı - zencefilli kurabiye tarifi ve talimatları burada bulunabilir

Zencefilli kurabiye fikirleri burada bulabilirsiniz!  Zencefilli kurabiyeden yapılmış bir şamdan  Zencefilli kurabiyeyi en iyi nasıl pişirmelisiniz?  Zencefilli kurabiye hamurundan farklı şekiller için fikirler  En lezzetli zencefilli ev tarifini buradan okuyun!  Nürnberg zencefilli kurabiye zaten mutfağınızda!  Zencefilli kurabiyeden bir göz alıcı yaratın

Olağanüstü Noel dekorasyonu, zencefilli kurabiye yardımıyla gelir.

Bu zencefilli kurabiye evini nereden satın alabilirsin?  Bu zencefilli kurabiye evini nerede görebilirsin?  Zencefilli kurabiyeden yapılmış hayalinizdeki ev: talimatlar ve tarif Zencefilli kurabiyeden yapılmış Noel dekorasyonu - lezzetli ve şık

Noel için olağanüstü zencefilli kurabiye dekorasyonu