Krem do rąk sprawi, że zimą zadbasz o skórę

Zimą skóra bardzo szybko wysycha, dlatego w chłodne miesiące Twoje dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji. W tym artykule proponujemy 3 świetne przepisy, jak szybko i łatwo zrobić krem ​​do rąk. Daj się zainspirować i wypróbuj wariant, który najbardziej Ci się podoba!

Zrób sam krem ​​do rąk – oryginalny przepis z kakao i masłem shea

Domowy krem ​​do rąk specjalnie na zimę

Robienie kremu do rąk DIY na zimę

Zrób samodzielnie krem ​​do rąk

Krem do rąk sam tworzy kreatywne pomysły na majsterkowanie z cytryny

DIY krem ​​do rąk z masła shea

Sam krem ​​do rąk sprawi, że masło shea będzie cudownie wyglądać

Zrób sobie krem ​​do rąk nagietek

Domowy krem ​​do rąk wspaniały wygląd

Krem do rąk zrób sobie produkty z olejkiem jojoba

DIY krem ​​do rąk zrób sobie zimę

Idealny krem ​​do rąk na zimę powinien delikatnie pielęgnować dłonie, chronić je przed zimnem, zmiękczać wszystkie guzowate miejsca i jednocześnie natłuszczać na tyle, aby optymalnie dostarczać skórze składników odżywczych. Trudne zadanie! Ale tutaj proponujemy Wam przepis na domowy krem ​​do rąk, który może spełnić wszystkie te funkcje. Wykonując samodzielnie krem ​​do rąk, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także będziesz się dobrze bawić, a efekt na pewno Ci się przyda! Do naszej pierwszej receptury potrzebne są następujące produkty: 20g masła kakaowego (zmiękcza dłonie i koi zestresowaną skórę), 10g masła shea (reguluje nawilżenie), 12ml oleju jojoba (bogatego w witaminy A i E – rewitalizuje skórę) oraz 12ml olej migdałowy (pomaga przeciw zmarszczkom). Składniki można kupić niemal w każdej drogerii, a ilość wystarczy na około 50ml domowego kremu do rąk – jeśli ilość jest dla Ciebie niewystarczająca, możesz ją oczywiście zwiększyć. Twój krem ​​do rąk nie będzie zawierał żadnych konserwantów ani dodatków, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na higienę, aby przedłużyć jego trwałość. Zaleca się uprzednią dezynfekcję rąk, narzędzi i wszystkich pojemników do przechowywania alkoholem. Najpierw należy wymieszać składniki w pojemniku (np. dużym słoiku z dżemem) i podgrzać je w łaźni wodnej, aż się rozpuszczą. Ważne jest, aby nie podgrzewać zbyt mocno mikstury – inaczej masło kakaowe nie będzie się później krzepło. Jeśli składniki są już płynne, należy dobrze wymieszać miksturę, a następnie wyjąć pojemnik z łaźni wodnej. Pozwól kremowi trochę ostygnąć i ponownie wszystko dobrze wymieszaj. Gdy Twój domowy krem ​​osiągnie już temperaturę pokojową, wlej go do odpowiedniego pojemnika z zakrętką. kompletny!

Krem do rąk sam zrób masło kakaowe kreatywne pomysły na majsterkowanie

Producenci kremów do rąk wytwarzają produkty z masła kakaowego

Sam krem ​​do rąk sprawia, że ​​zimą delikatnie pielęgnuje skórę

Krem do rąk DIY z olejkiem migdałowym

Zrób sobie krem ​​do rąk pomysły na majsterkowanie

Zrób sobie krem ​​do rąk z olejem kokosowym

Zrób samodzielnie krem ​​do rąk z masła kakaowego

Składniki oliwy z oliwek krem ​​do rąk kreatywne pomysły na majsterkowanie

Domowy krem ​​do rąk

DIY składniki kremu do rąk masło shea

Zrób sam krem ​​do rąk – kolejny ciekawy przepis na mroźne zimowe dni

krem do rąk jest niezastąpiony zimą

Sam zrób krem ​​do rąk, wymieszaj składniki i podgrzej

Zrób krem ​​do rąk sam wymieszaj składniki

Zrób sobie krem ​​do rąk z olejkiem jojoba

Krem do rąk sam wykonuj delikatną pielęgnację dłoni zimą

Jak samemu zrobić krem ​​do rąk Instrukcje krok po kroku

Twórz samodzielnie pomysły na zimowy krem ​​do rąk

Domowy krem ​​do rąk zimowy

Krem do rąk sam tworzy zimowe kreatywne pomysły na majsterkowanie

Składniki kremu do rąk olejki eteryczne

Być może już przekonałeś się, że zrobienie kremu do rąk jest dziecinnie proste. Dlatego oferujemy Ci drugi przepis, który również możesz wypróbować. Potrzebujesz do tego następujących składników: 30g masła shea, 6ml olejku migdałowego, 6ml oleju jojoba i 18ml wody destylowanej. Olejek migdałowy i jojoba można również zastąpić oliwą lub olejem kokosowym – w zależności od osobistych upodobań. Jeśli lubisz pachnący krem ​​do rąk, możesz dodać wybrany przez siebie olejek eteryczny. Pierwszym krokiem jest ponowne podgrzanie składników w łaźni wodnej (w tym przypadku również nie należy zbyt mocno podgrzewać mieszanki). Woda destylowana jest podgrzewana w osobnym naczyniu, a po stopieniu masła shea jest dodawana do pozostałych składników. Należy nalewać powoli i starannie mieszać, aby wszystkie produkty dobrze się ze sobą mieszały. Na koniec pozwól kremowi ponownie ostygnąć – najszybszym sposobem będzie włożenie go do zimnej wody. A po wlaniu kremu do rąk do odpowiedniego pojemnika to już gotowe! Najciekawsze w tym przepisie jest to, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych emulgatorów – pomimo dodania wody. Powodem jest to, że samo masło shea ma lekko emulgujące działanie, co jest szczególnie przydatne dla dłoni zimą. Dodanie wody sprawia, że ​​trwałość tego kremu jest znacznie krótsza w porównaniu z pierwszą recepturą. Dlatego należy albo użyć domowej roboty kremu do rąk w ciągu 7-8 dni, albo włożyć go do lodówki – może to podwoić jego trwałość. To, jak długo utrzymuje się krem, zależy również od higieny podczas procesu pracy, dlatego należy zwracać na to uwagę. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się wypróbowywanie przepisów!

Zrób sobie krem ​​do rąk z masłem shea

Zrób sobie krem ​​do rąk Składniki olejek migdałowy

Zrób sobie krem ​​do rąk z olejkami eterycznymi

Zrób sobie krem ​​do rąk ze składników oleju kokosowego

Zrób sobie krem ​​do rąk z olejkiem różanym

Sam krem ​​do rąk sprawia, że ​​pomysły i inspiracje są zimowe

Zrób sobie krem ​​do rąk na zimę

Zrób sobie krem ​​do rąk z olejkami eterycznymi

Pomysły na majsterkowanie, aby samemu zrobić krem ​​do rąk