Jeśli chodzi o eleganckie wzornictwo podłóg z dywanami, nasz zespół redakcyjny może zaproponować szeroką gamę fajnych pomysłów. W artykule chcielibyśmy zająć się nietypowym projektem, który do tej pory był nieznany wielu miłośnikom designu. Dzisiejszy pomysł dotyczy nowoczesnych dywanów, które są wielofunkcyjne. Mają one wiele zalet i pomagają uatrakcyjnić przestrzeń życiową. Bądź na bieżąco i przekonaj się o ich zaletach!

Nowoczesne dywany do każdej przestrzeni mieszkalnej

Nowoczesne pomysły na dywany (11)

Projektant stojący za projektem

Atrakcyjne, nowoczesne dywany są co roku prezentowane w świecie projektantów. Ale nowoczesne dywany o wielofunkcyjnych zastosowaniach, takie jak te, nie są często widywane. Za kreatywnym projektem stoi projektantka z Hiszpanii Patricia Urquiola. Mieszka i pracuje w Mediolanie, gdzie ukończyła szkołę w 1989 roku.

Projektant odpowiada za wiele opracowań produktowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Patricia zdobyła kilka nagród i wyróżnień, w tym dwie w Niemczech. Ich nowoczesne dywany wywołują obecnie wiele dyskusji i popularności w świecie projektantów. Z tego powodu nasz zespół redakcyjny chciałby dać lepszy przegląd fajnych produktów tego projektanta.

Na pierwszy rzut oka widać bardzo tradycyjny wzór podłogi z dywanem. Ale na drugi rzut oka widać, że projekt składa się z kilku części. Małe części tworzą duży element dekoracyjny z wieloma zapięciami na rzepy, które są prawie niewidoczne. Fajnie, prawda?

Ciągłe poszukiwanie odpowiedniego dywanu do salonu czasami trwa zbyt długo. Ale to właśnie te nowoczesne dywany umożliwiają praktyczną adaptację w każdym pomieszczeniu. Połóż więc kres ciągłym poszukiwaniom idealnego dywanu do salonu.

Po prostu połącz ze sobą wiele produktów

Nowoczesne pomysły na dywany (10)

Aktualne kolory i wzory nowoczesnych dywanów

Nowoczesne dywany oferują szeroką gamę kolorów i fajnych kształtów. Wzory składają się z dwóch lub więcej odcieni. Nie jest tajemnicą, że jasne kolory optycznie powiększą Twoją przestrzeń. Z tego powodu projektantka Patricia Urquiola skupiła się na jasnych kolorach z białymi kształtami. Z punktu widzenia designu z pewnością powinieneś wybrać jasne kombinacje kolorów. Ponieważ poszczególne dywany są dość małe, projektantka wybrała jeden element, który mają wszystkie jej dywany: białe linie! Połączenie kilku kolorów nie stanowiłoby więc problemu, ponieważ produkty zawsze mają coś wspólnego!

Niewidoczne zapięcia na rzepy zapewniają lepszy wygląd

Nowoczesne pomysły na dywany (3)

Nowoczesne dywany i ich związek z sofami

Eleganckie pokrowce na sofy mogą przeprojektować pokój, ponieważ mają nowoczesny wygląd i można je bardzo praktycznie naciągnąć na sofy i kanapy. Teraz oczywiście pojawia się pytanie, co mają z tym wspólnego nowoczesne dywany? Dobrą wiadomością dla Ciebie jest to, że te dywany mają wielofunkcyjne zastosowanie. Dzięki wygodnej powierzchni te elementy dekoracyjne doskonale pasują do salonów, sof i foteli.

Możesz oszczędzić sobie poszukiwania mieszanki pokrowców na sofy i nowoczesnych dywanów. Szczególnie ważny jest jednolity design w chłodnych kolorach, abyśmy na sofie czuli się komfortowo. Kreatywne połączenie dywanów i pokrowców pozwala na optymalne uczucie relaksu w domu.

Podobnie jak w przypadku dywanu, przytulne elementy dekoracyjne są po prostu naciągane na sofy. Aby zapewnić stabilność poszczególnych dywanów, potrzebujesz zapięcia na rzep po obu stronach. Według statystyk, w przypadku dwu- i trzyosobowych osób potrzeba około czterech do pięciu dywanów w postaci narzut na sofę. Umiejscowienie jest zaplanowane w taki sposób, aby uzyskać efekt przejścia z projektem podłogi.

Poduszki dekoracyjne są łatwe do zaprojektowania

Nowoczesne pomysły na dywany (2)

Teraz możemy śmiało powiedzieć, że nowoczesne dywany są wyjątkowe w porównaniu z tradycyjnymi produktami. Skorzystaj z poniższej galerii zdjęć jako źródła inspiracji do następnego projektu podłogi z dywanami!

 Nowoczesne dywany zapewniają atrakcyjny wygląd podłogi

Nowoczesne pomysły na dywany (12)

Pomarańczowe i niewidoczne paski na rzepy zapewniają praktyczną regulację

Nowoczesne pomysły na dywany (13)

Wysoki poziom komfortu w salonie

Nowoczesne pomysły na dywany (14)

Dywan jest bardzo łatwy do usunięcia

Nowoczesne pomysły na dywany (15)

Produkty tworzą świąteczną atmosferę

Nowoczesne pomysły na dywany (1)

Cztery dywany połączone w jeden

Nowoczesne pomysły na dywany (5)

Przytulność i doskonała optyka

Nowoczesne pomysły na dywany (6)

Ciesz się fajnymi dywanami z rodziną

Nowoczesne pomysły na dywany (7)

Język projektowania, który uatrakcyjnia każde pomieszczenie

Nowoczesne pomysły na dywany (8)

Praktyczny kształt zapewnia łatwe projektowanie sof

Nowoczesne pomysły na dywany (9)