İlk ağarmış saçlar, henüz çok genç olan birçok insanda paniğe neden olur. Aslında, bazı insanlar için bunlar 20’li yaşlarında ortaya çıkar. Çoğumuzun 30’lu yaşlarımızda bununla boğuşma olasılığı daha yüksektir. Eğer buna katlanmak istemiyorsan, saçını boyamaya başlarsın. Bu mutlaka kötü bir şey değil. Birçok modern kozmetik ürününe, yalnızca dış dezavantajlarımızı gizlemekle kalmayıp aynı zamanda bizi gençleştiren bileşenler eklenir. Ancak bazılarımız doğal saç rengimizi mümkün olduğu kadar uzun süre korumak istiyor. Onlardan biriyseniz, o zaman bu makale tam size göre. Doğal temelli DIY saç boyaları ile ilk gri saçları ideal bir şekilde kapatabilir ve genel olarak saça bakım yapabilirsiniz..

İlk gri saçlar için panik yapmayın!

Henüz ilk gri saç paniği

İlk gri saç – lütfen panik yapmayın!

İlk kez gri saç mı gördün? Bu paniğe neden olmamalıdır! Önerdiğimiz ilk şey sakinleşmek. Hayır, gri saç, sonunda yaşlandığınızın ve hayatınızın bittiğinin bir işareti değildir. Bazı insanlar gri saçlarıyla çok sakin yaşarlar ve benlik saygılarının bu saçlarla zayıflamasına bile izin vermezler..

Çevrenizde, ünlüler arasında veya filmlerde böyle insanları keşfedin ve onları örnek alın! Aslında saçlarınızı en az birkaç hafta olduğu gibi bırakmanızı öneririz. Kendinizi ve şu anki yaşınızı kabul etmeyi bu şekilde öğrenirsiniz. Bu süre zarfında harika bir kendi kendine yardım kitabı okuyun! Bu şekilde kendinize olan güveninizi geliştirir ve giderek daha olumlu bir tutum geliştirirsiniz. Sakinleştikten sonra, gereksiz panik olmadan ilk gri tüyleri güvenle gizlemeye geçebilirsiniz..

Koyu doğal bir saç rengi oluşturmak için çivit bitkisi tozunu ve tavuğu karıştırın 

ilk gri saç indigo bitkisi

Doğa bize bir dizi doğal boya sunar ve bazıları saçlarımıza da uygundur. Onları tamamen boyayabilirsiniz, ancak o zaman uzun zamandır beklediğiniz parlaklığı elde edemezsiniz. İlk gri saçlar için bu DIY saç renkleri mükemmeldir. Farklı saç renkleri için de tipik olan bazı doğal bitkileri seçtik..

Çok koyu saçlar için tavuklu çivit bitkisinden elde edilen toz

İndigo bitkisinden elde edilen toz, çok koyu saçlı kadınlar için idealdir. Bununla koyu kahverengiden siyaha ve mavi renk tonlarına ulaşabilirsiniz. Tavuğa bu tozdan biraz eklemelisiniz. Hangi renge ulaşmak istediğinize bağlı olarak oranları kendiniz belirlersiniz..

Tarçın, kahverengi-sarı saçları başarıyla renklendiriyor

tarçınlı saç boyası gri saç

Açık kahverengi saçlar için tarçın

Tarçınla saçlarınızı altın nüanslarla kahverengi tonlarında da renklendirecek bir saç maskesi yapabilirsiniz. Bunun için ayrıca birkaç malzemeye daha ihtiyacınız olacak. Onlar Papatya çiçeği, bal ve su. Son ikisi tarçınla aynı oranda kullanılmalıdır. Önce balı eritin, ardından tarçını suyun etrafına ekleyin. Kısa bir süre soğumaya bırakın ve uygun bir tarakla saçınıza uygulayın. Yarım saat bekletin. Bu arada papatya çiçeklerinin üzerine sıcak su dökebilirsiniz (bir bardak için yarım litre). Bu nedenle saçınızı bununla durulamalısınız..

Lavanta çiçekleri açık renkli saçlarınızı güzel bir şekilde tonlayabilir

lezzetli lavanta çayı ilk gri saç

Sarı saçlar için papatya çiçeği

Siz de sarı saçları tamamen doğal yöntemlerle ve çok kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. Bunun için bir bardak lavanta çiçeğinin üzerine yarım litre su dökün. Saçınızın ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak elbette miktarları çoğaltmalısınız. Yarım saat bekletin ve ardından sıvıyı saçınıza bolca uygulayın. Diğer şeylerin yanı sıra, saçlarınız için mükemmel bir tedavi olacaktır. Bir saat sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Etkisi birkaç hafta sürebilir.

Ravent ayrıca açık renkli saçlar için de uygundur. 

ilk gri saç ravent

Açık sarı saçlar için ravent

Açık sarı saçları doğal olarak ravent ile de boyayabilirsiniz. Açık ve kül sarısı onunla harika bir şekilde tazelenebilir. 200 ml sıcak suda iki yemek kaşığı kaynatmalısınız. Soğumaya bırakın, ama çok uzun değil. Ilık ravent suyunu saçınıza dikkatlice ve yoğun bir şekilde uygulayın. Bir saat bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

Kahve ile hem saçınıza bakım yaparsınız hem de başarılı bir şekilde boyayabilirsiniz.

ilk gri saç siyah kahve

Kahve ve tavuk

Bunun için nötr tavuk ve suyla karıştırdığınız kahve tozuna ihtiyacınız var. Oranlar, son gölgenin daha açık veya daha koyu olmasına bağlı olarak değişebilir. Karışım, saçınıza eşit olarak uygulayabileceğiniz kadar yoğun olmalıdır. Bir saat bekletin ve sonra durulayın.

Sağlıklı beslenmek cildinizin ve saçınızın daha uzun süre daha genç görünmesini sağlar

sağlıklı beslenme ilk gri saç

İlk gri saç: son ipuçları ve alternatifler

Kendiniz için görebileceğiniz gibi, “ilk gri saç” sorunu o kadar da dramatik değil. Doğal yollarla saçınıza bakım yapabilir ve aynı zamanda güzelce renklendirebilirsiniz. Çift kullanımı nedeniyle, bu seçenek özellikle grileşen saçların bakımı için popülerdir. Tabii ki, aksi takdirde saçınızı kuaför tarafından düzenli olarak tamamen boyatabilir, tavukla renklendirebilir veya tek tek gri tüyleri yoltabilirsiniz. Ayrıca, hafif teller saç stilinizi daha etkili hale getirecek ve izleyiciyi herhangi bir dezavantajdan uzaklaştıracaktır. Son olarak, diyetinizi de düşünmelisiniz. Vücudunuzdaki belirli bileşenlerin sentezini geliştirdiğinizde, daha sağlıklı ve daha genç görünen bir cilde ve saça sahip olursunuz. Orada biraz yemek, bunun için daha büyük miktarlarda dahil etmeniz gereken. Sihirli bir şekilde güzel saçların yaşlanmasını diliyoruz!

Daha fazla fındık yiyin, böylece gri saçlarınız o kadar fazla olmasın 

ilk gri saç bir sürü lezzetli fındık

Bazı kozmetik şirketlerinin gri saçları gizlemek için harika ürünleri vardır.

ilk gri saç kozmetik ürünleri