Kumu başarıyla kullanmanın nüansları

Kum, küçük mineral tanelerinden oluşan tortul ince taneli bir kayadır..

Boyutları 5 milimetreye kadardır. Çoğu zaman kum kuvarstır ve safsızlıkların olmaması ile karakterize edilir. Bu, inşaat dahil birçok alanda kumun başarıyla kullanılmasını mümkün kılar. Açık ton başına kum fiyatı optimal olabilir, bu nedenle yapı malzemesi kullanımının özelliklerine odaklanmanız önerilir. Kumun monomineral ve polimineral olabileceği ve bir veya birkaç mineral içerdiği belirtilmelidir. Her durumda, sağlanan kumun temel özelliklerini dikkate almak önemlidir..

Kumu başarıyla kullanmanın nüansları

Kumun başlıca faydaları

Kum seçerken, aşağıdaki avantajlar not edilebilir:

  1. Çevre güvenliği. Bu, malzemenin sonraki kullanım olasılıklarını belirler..
  2. Agresif faktörlere karşı artan direnç.
  3. Optimum nem direnci. Böylece kum inşaatta başarıyla kullanılabilir..
  4. Çürüme riski yok.

Böylece malzeme başarıyla kullanılabilir.

Kum nasıl seçilir

Kum seçerken, aşağıdaki yönlere odaklanmanız önerilir:

  • Kum fraksiyonları. Farklıdırlar, ancak her durumda, malzemenin başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için bunların dikkate alınması tavsiye edilir..
  • Kil, organik madde ve taş oluşumlarını içeren ek bileşenlerin varlığı veya yokluğu.
  • Viskozite ve akışkanlık. Bu parametreler, çeşitli inşaat faaliyetlerinde kumun en iyi nasıl kullanılacağını belirler..

İnşaatta alınması arzu edilen malzemenin özelliklerinin kumun bileşimine bağlı olduğunu anlamak önemlidir. Aynı zamanda, temeli doldurmak, şap yapmak, taşıyıcı betonarme yapıların dikilmesi için kum kullanılabilir. Doğru kum seçimi ile, çok önemli bir nüans olduğu ortaya çıkacak olan sonraki başarılı kullanımını garanti edebilirsiniz. Kum seçerken, malzemenin kullanım amacını dikkate alarak iyi bir seçim yapmak için ana özelliklerine daha fazla dikkat etmeniz önerilir..