Karaağaç kaba sarkaç, karavan ve ağlıyor. Karaağaç tanımı ve fotoğrafı

Başka bir ağaç Mountain Elm veya Mountain Ilm (lat.Ulmus glabra) olarak adlandırılır. Karaağaç cinsinin ağaçları, Karaağaç ailesine aittir. Tarla: vahşi büyüme – Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya ülkelerinin ılıman enlemleri. Karaağaç parlak noktaları tercih eder. Toprak uygun nemli ve verimlidir. Orta derecede sulamayı sever. Kaba karaağaç 40 m’ye kadar büyür ve yaklaşık 400 yıl yaşayabilir. Ağaç tohumla çoğalır.

Kaba karaağaç açıklaması

Kaba karaağaç, büyük yaprakları olan yuvarlak veya yarı oval bir tacı olan bir ağaçtır. 40 metre yüksekliğe kadar büyüyebilir, gövde çevresi 80 cm’ye ulaşır.Kabuğu, çatlağın yüzeyinde kahverengimsidir..

Yaprak 15 cm uzunluğa kadar, dikdörtgen, geniş, kenarları boyunca dişler var, kökler kısa. Yaprakların rengi açık yeşildir, sonbaharda sararırlar..

Yaprak 15 cm uzunluğa kadar, dikdörtgen, genişletilmiş, kenarlarında dişler olabilir.

Karaağaç çiçekleri ve anterleri vardır. Dişi çiçekler bir demet halinde toplanır ve küçük pedicellere oturur, erkek anterlerin mor bir tonu vardır. Ağaç erken ilkbaharda çiçek açar, süreç 7 gün sürer.

Ağacın meyveleri küçük boyutlu kanatlı fındıklardır. Meyve olgunlaşması çiçeklenmeden hemen sonra gerçekleşir. Karaağaç, orta derecede nemli, gevşek, verimli topraklarda iyi yetişen hızlı büyüyen bir ağaçtır. Tuzlu toprak iyi tolere etmez, ancak kuraklık konusunda sakindir. Sert bir kışta ölebilir.

Grungy karaağaç, kentsel alanların peyzajı için çok uygundur. Hem tek tek hem de gruplar halinde ekilebilir. Ağaç Rusya’da (Avrupa kısmı) ve Kuzey Kafkasya’nın bölgelerinde oldukça yaygındır..

Grungy karaağaç, kentsel alanların peyzajı için çok uygundur

üreme. Tamamen olgun tohumlarla, sonbaharda yayılır. Genç bitkiler nakledilebilir. İstenilen çeşidi elde etmek için bitki aşılanmalıdır..

büyüyen. Hızlı büyüyen bir ağaçtır, ancak karamsardır. Güneşi ve iyi verimli toprağı sever, orta derecede nemlidir. Kış, şiddetli soğuk olmadan kolayca tolere eder. Bahçelerde ve parklarda yetişen ağaçların bir taç oluşturması gerekir. Karaağaç şehir koşullarını ve gazla kirlenmiş havayı tolere edebilir..

Hastalıklar ve zararlılar. Ağacın ana hastalığı olan Hollanda hastalığı. Bu hastalığın etken maddeleri karaağaç öz odunudur. Bitki zaten enfekte olduğunda, genç dallar solmaya ve sararmaya başlar, ardından ölürler ve tüm ağaç acı çeker. Bunun olmasını önlemek için biyostimulanlar ve organik gübreleme kullanılır. Böylece ağaç ve kök sistemi çeşitli streslere karşı daha güçlü hale gelir. Hastalıktan etkilenen ağaçlar derhal kökünden sökülmelidir..

Bitki güçlü ahşaba sahiptir, oldukça esnek ve dayanıklıdır

Kaba karaağaç kullanımı. Bitki güçlü bir ahşaba sahiptir, oldukça esnek ve dayanıklıdır. Bölünmesi ve işlenmesi zordur, ancak öğütülmesi kolaydır. Kurutma işlemi orta düzeydedir, ancak her türlü bozulma ve çatlama olasılığı vardır. Bu tür ahşap, bitirme işlerinde ve mobilya parçaları oluşturmak için kullanılır. Yardımı ile tornalar, arabalar, tarım makineleri ve envanter oluşturulur. Park alanlarında sokakları süslerken kullanılır..

Popüler karaağaç türleri

Kaba karaağaç Pendula. Avrupa ve Kuzey Amerika’da yetişir. 40 metre yüksekliğe kadar büyür. Ağacın kabuğu kahverengidir, soyulma ve çatlak şeklinde çöküntüler vardır. Yapraklar koyu yeşil, yapraklar büyük ve pürüzlüdür. Püsküllü çiçekler küçük, görünüşte çekici değil, çiçeklenme Mayıs ayında başlıyor. Kanatlı fındıklarla meyve veren, çiçeklenmeden hemen sonra ortaya çıkarlar. Böyle bir ağaç verimli gevşek bir toprak gibidir. Gölgeli alanlar konusunda sakin olun, ancak hafif olması daha iyidir.

Kaba karaağaç Pendula

Ağacın tacı ağlayan, düz tepeli, yatay olarak yerleştirilmiş genişlikte büyüyen uzun dallarla. Şehir sokaklarının, bahçelerin ve parkların çevre düzenlemesi için kullanılır..

Karaağaç kaba dereceli Camperdouni (Camperdownii). Ağaç süs bitkilerine aittir, küçük bir boyuta (5 metre) kadar büyür. Büyümesi greftin yüksekliğinden etkilenir. Geniş ağlayan taç bir şemsiye şeklindedir. Dallar dikey olarak aşağı doğru yönlendirilir ve hafifçe ayrılır. Yapraklar büyük, 20 cm uzunluğa kadar, pürüzlü, koyu yeşil renklidir. Çiçekler küçüktür, güzellikte farklılık göstermez, mor bir renk tonu ile.

Çiçeklenme yapraklar görünmeden önce başlar. Meyveleri yuvarlak aslan balığıdır. Ağaç aydınlık yerleri ve alanı sever. Toprak gevşek ve taze olmalıdır. Donmaya karşı dayanıklıdır, ancak ilk yıllarda genç bitkilerde aşılama yerleri en iyi şekilde kaplanır. Ahşap kemer, tünel ve çadır yapımında kullanılır..

Karaağaç kaba dereceli Camperdouni (Camperdownii)

Tek bir oturuşta oldukça etkileyici görünüyor. Dallar budanır, yoksa yerle temas ettiğinde çürümeye başlar. Bir armut veya kuş üzümü yakınına dikmek istenmez, aynı haşere, karaağaç yay kuyruğu veya karaağaç yaprağı böceği vardır. Başka bir ağaç mantar sporlarından etkilenir..

Karaağaç kaba ağlayan. Yetişkin bir ağacın yüksekliği 5 metreye kadardır. Dallar sarkık, uzun. Yapraklar oval, keskin bir nokta ile geniş, renk yeşil, sonbaharın başlangıcında kahverengimsi-yeşil olur. Çiçeklenme döneminde, bir demet halinde oluşan küçük çiçekler ortaya çıkar..

Küçük aslan balığı şeklindeki meyveler, çiçekler düştükten sonra ortaya çıkar. Taç 10 m genişliğinde olabilir.Her yıl ağaç 10-15 cm büyür, 20-30 cm genişler.Ağaç yere tuhaf, sağlıklı, verimli toprak, hafif asitli ve orta derecede nem gerektirir. İniş için kısmi gölge ve ışıklı bir yer uygundur. Kışları sakince geçirir ve nakillerden korkmaz. Normal bakım ile 600 yıl dayanabilir. Ayırt edici özelliği köklerinin yukarı doğru büyümesidir..

Karaağaç kaba ağlayan

Taç bir çadırı andırıyor, bu nedenle ağaç park ve bahçelerde peyzaj tasarımı ve sokakların dekorasyonu için çok sık kullanılıyor. Bir ağacın tepesinin altında, kavurucu güneşten saklanabilirsiniz ve bu nedenle buraya çardaklar ve banklar kurulur. Bitki güller ve şakayıklarla mükemmel bir uyum içindedir, bir başka iyi komşu ise mazı, kızamık ve kuş üzümüdür. İlkbaharda sarı-yeşil aslan balığı göründüğünde çok güzel görünüyor.

Karaağaç, iddiasız bitki, çok yönlü, şehir içindeki rekreasyon alanlarının peyzajı için çok uygun.