Bitkiler

Gösterişsiz bitkiler, meşguliyet, tembellik, deneyim eksikliği veya isteksizlik nedeniyle onlara fazla bakma fırsatı bulamayan, ancak bu şekilde kendilerini memnun etmek isteyenler için ideal bir çözümdür. Hevesli çiçekçiler için özel bakım gerektiren bir bitki yoktur. Ancak yeni başlayan yetiştiriciler için çoğu bitki birçok zorluğa neden olabilir..

Peki, bitkilerin “iddiasızlığı” hakkında konuşan işaretler nelerdir? Bu tür bitkiler, birkaç yılda bir defadan daha sık zorunlu bir nakil gerektirmez, sulama haftada bir ile sınırlıdır..

Zayıf aydınlatmayı ve hatta kuru havayı kolayca tolere edebilen bitkiler özellikle tercih edilir. Kendi yapraklarında veya gövdelerinde nemi biriktirebilen ve depolayabilen bitkilere – sulu meyvelere özellikle dikkat edilmelidir. Bu bitki türü oldukça çeşitli bir tür çizgisine sahiptir. Ancak en önemli avantajları, yeterli bakım kolaylığı sağlayan aydınlatma, hava nemi ve sulama sıklığındaki iddiasızlıktır..

Bu tür bitkiler arasında, özellikle en şiddetli koşullara dayanıklı olan sütleğen veya basitçe sütleğen (dikenli çalı veya cılız ağaç) bulunur. Süt otu genellikle kaktüslerle karşılaştırılır, ancak onların özel farkı, sap kırıldığında, yanıklara neden olabilecek beyaz özsuyu açığa çıkarmasıdır. Bu tür meyve suyunun varlığı, nakil sırasında özel önlemler gerektirir. Evde küçük çocuklar yaşıyorsa, onlar için gereksiz tehlike yaratmamak için böyle bir bitkinin başlatılması önerilmez..

sütleğen

Aloe ayrıca, tıbbi özellikleri için özellikle takdir edilen iddiasızdır. Aloe yeterince hızlı büyür ve güzelliği ile isyan eder, ayrıca tüm zorluklara ve zorluklara sebatla dayanabilir..

Sadece Kalanchoe, etli yapraklarda su depolama kabiliyeti nedeniyle, sulama yapmadan iyi yapabilen ve aynı zamanda rahatsızlığa tahammül edemeyen aloe’nin değerli bir rakibi olarak kabul edilebilir..

Yağlı aileye ait olan Kalanchoe, oldukça küçük boyutlu ve orijinal yeşillik şeklinin sahibidir. Ek olarak, Kalanchoe, bu bitkinin yaprakları mükemmel bir anti-inflamatuar etki olduğundan ve ayrıca yara iyileşmesini uyardığından, halk hekimliğinde yaygın olarak kullanılmasına izin veren birçok iyileştirici özelliğe sahiptir..

Aloe ve kalanchoe’nin en yakın akrabası, halk arasında “para ağacı” olarak bilinen ve aynı zamanda iddiasız olan krasula veya şişman kadındır. Ek olarak, “para ağacı” bir refah sembolü olarak kabul edilir, böyle bir bitkinin maddi refahı eve çektiğine dair bir inanç vardır. Böyle konuşan, ses getiren ve uygun bir isim buradan geliyor..

Aloe ayrıca, tıbbi özellikleri için özellikle takdir edilen iddiasızdır.

Formları ve çeşitleri bakımından çeşitlilik gösteren sarmaşıklar, iddiasızlıklarıyla da ayırt edilir; bazı türleri çiçek açabilen ve ayrıca kesimler kullanarak çok kolay çoğalabilen tradescantia; agave familyasına ait ve 50’den fazla tür içeren sansevieria; hızlı büyüme ve oldukça basit üreme ile karakterize edilen klorofitler.

Makalede tüm iddiasız bitkiler listelenmemiş, sadece bazıları listelenmiştir. Ancak bu küçük liste bile yeni başlayan bir yetiştirici için oldukça yeterli..

Unutulmamalıdır ki, hangi bitki seçilirse seçilsin, en basit ve gösterişsiz bile olsa, basit ve karmaşık olmasa bile bakıma ihtiyacı olacağını unutmayın. Bu nedenle, herhangi bir bitkiyi seçerken, kesinlikle onu okumalı ve ona bakma kurallarını incelemelisiniz..