Saintpaulia'yı satın alın. Menekşe seçimi. Doğru bir menekşe nasıl satın alınır

Menekşe, tarihinde birçok efsaneyi ve inancı barındıran olağanüstü güzelliğe sahip bir çiçektir. Efsaneleri arasında saflık, bilgelik ve huzurun simgesi statüsünü kazandı. Birçok yetiştirici böyle bir çiçek elde etmeye çalışır. Çiçek açacak ve etrafındaki insanların gözünü memnun edecek sağlıklı bir çiçeğin nasıl ve nereden alınacağı aşağıda anlatılmaktadır..

Mağazada satın almak daha hızlı ve daha kolaydır, ancak evde bir kök ekerken kök salması pek olası değildir. Bunun nedeni, vitrinlere ulaşmadan önce, bu çiçeklerin özel ve donanımlı seralarda, yüksek hava nemi ve belirli bir sıcaklıkta yetiştirilmesidir. Ayrıca menekşelerin yetiştiği toprak, sürekli olarak çeşitli mineraller ve büyüme uyarıcıları ile işleme ve besleme prosedüründen geçmektedir..

Mağazanın tezgahına geldiğinde, tesis artık uygun bakımı almıyor, sunumu korumak için sadece manipülasyonlar yapılıyor. Böyle bir çiçek satın aldıktan sonra, bu alanda bilgili olmayan bir kişi, evdeki menekşelerin rehabilitasyonu için aynı koşulları yaratamaz, çoğu zaman bu tür bitkiler ölür. Ancak mağazalarda, yeni bir yerde kolayca kök salan gerçekten iyi yetiştirilmiş ve bakımlı menekşelerle karşılaştığınız da olur..

Satın alırken çiçek çıkışlarının sayısına dikkat etmeniz gerekir: Bu tür sağlıklı bir bitkinin sadece bir çıkışı vardır, bir insan gibi, sadece bir başı vardır..

Menekşe seçimi için ipuçları ve püf noktaları

Bir menekşe çiçeği elde etmenin başka bir yolu da bir çiçek gösterisidir. Burada yetiştiricilerden bitkinin tam çeşitliliğini öğrenebilir, nakli, bakımı ve menekşe yetiştirme konusunda tavsiyeler alabilirsiniz. Sergideki çiçekler bakımlı ve iyi yetiştirilmiş olarak satılmaktadır. Fuarda doğrudan üreticilerden bir menekşe satın alabilirsiniz, ancak menekşe fiyatları piyasa değerinden çok daha yüksektir..

Gerçekten daha az maliyetli bir şey için kesinlikle daha fazla ödemeye hazırsanız, sergide bir menekşe satın alabilirsiniz. Yetişkin bir çiçek satın almak daha doğru olur, ancak paradan tasarruf etmek için menekşeleri veya bebeği boşamak için bir yaprak alabilirsin. Bu ailede uzmanlaşmış bahçıvanlardan satın almak daha iyidir. Bu durumda, belirli garantiler alabilirsiniz..

Piyasada çok sayıda menekşe satılmaktadır! Burada güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Piyasadaki fiyat ve kalite birbiriyle uyumludur. Öngörülemeyen bir durum ortaya çıkarsa ve bitki ölürse, her zaman piyasaya geri dönebilir ve sorunu barışçıl bir şekilde çözebilirsiniz..

Şu anda, menekşe satın almak için sipariş verebileceğiniz çok sayıda çevrimiçi mağaza var. Bu çiçekler onları toplamak için satın alınırsa, çevrimiçi mağaza menekşe seçmenin ve satın almanın daha doğru bir yolu olacaktır. Bunun nedeni, koleksiyoncuların ağda reklam yayınlaması ve çiçeklerinin mükemmel kalitede ve sağlıklı olmasıdır..

Sağlıklı bir bitki nasıl seçilir

Menekşe gibi muhteşem bir bitki elde etmek için önce doğru ekim, bu mahsulün bakımı ve ekimi için tüm bilgileri incelemelisiniz. Böyle bir ilk bilgi temeli ile, menekşe satın almaya güvenle gidebilirsiniz..

Sağlıklı bir bitki nasıl seçilir

Her şeyden önce, bir menekşe alırken, tüm bitkinin dış durumunu değerlendirmelisiniz. Yaprakların nasıl göründüğünü inceleyin. Sağlıklı bir menekşe yaşamın güçleriyle parlamalı, yapraklar esnek ve enerji dolu olmalıdır. Yapraklar uyuşuksa, bitkinin kök sistemi düzgün değildir. Parazit organizmaları kontrol edin.