Modern mutfak, günümüzde sadece bir ocak değil, daha çok aile ve arkadaşların bir araya geldiği bir odak noktası. Ayrıca mutfak alanı bir yandan işlevsel, diğer yandan güzel görünecek şekilde tasarlanmıştır. Verilmesi gereken ilk kararlardan biri duvar ve zemin tasarımı ile ilgilidir. Fayanslar, mutfakta duvarları ve zeminleri kaplamanın birçok yolundan biridir. Ancak mutfak karolarını mutfak tasarımı için iyi bir çözüm yapan nedir? Bugünkü makalenin aşağıdaki satırları bununla ilgili.

Mutfak karoları modern mutfakta harika bir dekorasyon

mutfak fayansları dramatik görünüm siyah mutfak arka duvar

Pratik bir tasarım öğesi olarak mutfak karoları

Mutfağı fayanslarla tasarlamak modaya uygun ve pratiktir. Bu, hem zemini hem de mutfak duvarlarını tasarlamak için kullanılır. Mutfak tasarımı için modern karolar, yenilikçi üretim süreçleri sayesinde üretilir, bu nedenle yüksek kalite ve kolay kurulum ile karakterize edilirler..

Mutfak fayanslarının bir diğer avantajı ise daha uzun ömürlü olmalarıdır. Modern mutfaktaki fayanslar da güzel bir dekoratif unsur olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü mutfak için kullanılan duvar ve yer karoları görsel olarak da büyüleyicidir..

İlginç desenler ve güzel yüzey yapıları ile kendilerine geliyorlar. Rengarenk desenler veya biraz cool bir görünüme sahip karolar, mutfak karoları ile çok çeşitli tasarımları deneyimleyebilirsiniz. Mutfak için fayanslar da malzeme ve format bakımından farklılık gösterir. Seramik veya porselen taştan yapılmış, geniş formatlı veya mozaik görünümlü, klasik döşenmiş mutfak ve rustik veya minimalist mutfak alanı için mutfak karoları vardır. Çok sayıda çevrimiçi mağaza, her zevke uygun çeşitli mutfak karoları sunar.

Duvarlar için hangi fayansları seçtiğinize ve mutfakta zemin için hangi fayansları seçtiğinize dikkat etmek önemlidir..

Bugün mutfağa büyük önem verilmektedir. 

mutfak fayansları seramik fayans duvar karoları mutfak tasarım fikirleri

Mutfak arka duvarı için fayanslar ve zemin için fayanslar

Fayanslar şüphesiz mutfakta yer döşemesi için doğru seçimdir. Her ikisi de Yer karoları Ancak mutfak için iyi bir dirence dikkat etmelisiniz. Bu sayede düşen mutfak eşyaları onlara zarar vermez. Fayansların kaymaz olması da önemlidir. Mutfaktaki yer karoları için mat bir yüzey önerilir..

Yer karosu seçerken mutfak dolapları ve tezgah ile uyumlu olmaları önemlidir. Açık mutfak söz konusu olduğunda, tasarımının diğer alanlardaki zemin kaplamaları ile de uyumlu olması gerekir. Mutfak zemininde dama tahtası desenleri ve hafif desenlerde büyük karo paneller tercih edilmiştir. Malzeme söz konusu olduğunda, çömlek veya porselen çömleklerden yapılmış yer karoları özellikle popülerdir..

Fayansların özelliklerine dikkat edin

mutfak fayansları mutfak döşeme fikirleri modaya uygun bir görünüm

yüzeyi Duvar karoları diğer yandan pürüzsüz ve sırlı olabilir. Bu tür karolar mutfağın arka duvarı için mükemmeldir. Bu, yemek pişirme ve bulaşık yıkama alanlarında bakımını kolaylaştırır. Çünkü modern mutfak karoları için bakımının kolay ve hızlı olması önemlidir. Cam mozaikler de duvar için harika bir seçenektir: kir tutmazlar. Sıçrama ve kir korumasına ek olarak, modern mutfak sıçramaları da harika bir duvar dekorasyonudur.Fayans görünümlü mutfak sıçramaları gerçek bir hit! Çini aynayı tamamen kendi tercihlerinize göre tasarlayabilirsiniz. Taş, mermer, metal, beton, terrazzo ve alçı size çeşitli tasarım seçenekleri sunar. Doğal taş görünümü de mutfak sıçraması için iyi bir seçimdir. Ahşap görünümlü porselen taşlarla WOW etkisi garanti edilir!

Duvar karolarının farklı formatları yaratıcılığa boş alan sağlar. Geniş ebatlı karolar mutfağa modern bir görünüm verirken, mozaik karolar odaya dinamizm getirir. Her iki varyant da mutfak duvarı olarak harika görünüyor. Metro fayansları da modern bir trend.

Duvar ve yer karoları arasındaki sonsuz sayıda olası kombinasyon size yaratıcı özgürlük sağlar. Bunlar birbiriyle uyumlu olabilir veya zıtlıklar yaratabilir. Farklı tipte mutfak karoları da eşleştirilebilir. Ancak güzel bir mutfak tasarımının ortaya çıkması için bunların birbiriyle koordine edilmesi gerekir..

Sırlı duvar karolarında lekelerin silinmesi daha kolaydır 

mutfak fayansları sırlı duvar karoları mutfak arka duvar fikirleri

Çözüm: Mutfağı döşemek sorumlu bir iştir. Bu nedenle mutfak fayansları konusunda yüksek talep ve beklentileriniz var. Güzel bir görünüm ve yüksek işlevsellik bunlarla popülerdir. Çeşitli formatlar, yüzeyler, modeller ve desenler çok çeşitli seçenekler sunar. Zarif veya rahat, sade veya eğlenceli, mutfağınızda ne tür fayanslar daha iyi görünür??

Aile üyeleri için bir buluşma yeri olarak modern mutfak

mutfak fayans tasarımı süslü döşeme açık mutfak

Mutfak fayanslarını seçerken kalite ve dayanıklılık önde gelen unsurlardır.

mutfak fayansları sarı duvar karoları harika vurgular ekler

Fayansların kendileri ve aralarındaki derzlerin kolayca temizlenmesi gerekir.

mutfak karoları altıgen yer karoları açık mutfak fikirleri

mutfak fayans altıgen fayans mutfak arka duvar fikirleri

mutfak fayansları mutfak arka duvarı yaratıcı fikirler yaratmak

mutfak fayansları mermer mutfak arka duvar modaya uygun fikirler

mutfak karoları modern iç ışık yer karoları

mutfak fayansları duvar karoları modern mutfak mobilya fikirleri

mutfak fayans beyaz mutfak arka duvar tasarımı parlak bir mutfak

mutfak fayansları beyaz metro fayansları güzel renk kontrastı

mutfak karoları beyaz duvar karoları sade bir şekilde zarif

mutfak fayans parlak mutfak beyaz mutfak dolapları