çocuklar1

Herkesin mükemmel bir çocuk odası tasarımının nasıl göründüğüne dair kendi fikri vardır. Çocuk odası, çocuğun en çok vakit geçirdiği yerdir. Çocuk odası tasarlanırken odanın mekansal koşullarının yanı sıra çocuğun özel tercihleri ​​de dikkate alınmalıdır. Çocuklar, çocuk odası her zaman fikirlerini yansıttığında ve çok davetkar ve rahat olduğunda kendilerini özellikle rahat hissederler..

Gezegenler ve yıldızlı bir gökyüzü ile çocuk odaları tasarlayın

Bir çocuk odası tasarlamak – fikirler ve ipuçları

Şık çocuk odası tasarımı

Konu çocuk odası tasarlamaya geldiğinde hayal gücünün sınırı yoktur. Ancak işlevsellik ve rahatlık asla ihmal edilmemelidir. Tüm bu gereksinimlerin nasıl birleştiğini, çocuk odası tasarımı için belirleyici fikrin nasıl ortaya çıktığını ve çocuk odasını hayalinizdeki çocuk odasına dönüştürmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız..

Spiderman duvarlı çocuk odaları tasarlayın

Mükemmel çocuk odasını nasıl tasarlarım?

Güzel duvar resmi ile parlak çocuk odası

Çocuklar büyüdükçe, çocukların ihtiyaçları da değişir. Bu nedenle bebek, çocuk ve genç odaları arasında da bir ayrım yapılmalıdır..

Çocuk odası tasarımı için en iyi ilham genellikle çocukların kendisinden gelir.Çocuğa çocuk odasının tasarımına katılma fırsatı verilirse, çocuk onunla daha fazla özdeşleşebilir. Örneğin, küçük çocuk sanat eserlerini – duvardaki çocuk el izlerini veya perdelere basılmış çocuk çizimlerini dahil edebilirsiniz..

Çocuk odasındaki şövalye kalesi - erkekler için harika bir fikir

Fidanlıkta daha fazla düzen

Küçük erkekler için kreş tasarımı

Çocuk odasında kalıcı bir düzen olması için depolama alanı önemli bir unsurdur. Henüz planlama aşamasındayken, tüm oyuncak arabaların, Barbie bebeklerin ve okul malzemelerinin çocukların kolayca ulaşabileceği bir yerde saklanabileceğini düşünmeliydiniz. Her yerde oyuncaklar var. Elbette – çok fazla oyuncak var ve aslında çocuğun onlara o kadar çok ihtiyacı yok. Oyuncakları düzenli olarak dışarı atmak ve yeterli depolama alanına sahip olmak, çocuk odasını düzenli tutmanın her şeyden önce ve sonundadır. Hediyeler ve hediyelik eşyalar arasındaki klasik, sevimli oyuncaklardır. Çocuklar genellikle yanlarına sadece en sevdikleri sevimli oyuncaklarını yatağa götürseler de, her zaman boşaltılması veya şık bir şekilde saklanması gereken çok fazla oyuncak vardır. Buradaki fikir Schalls için elbise askısı, orada küçük peluş hayvanları harika bir şekilde saklayabilirsiniz..

Çocuk odası tasarımı - yeşil çocuk krallığı

Bir genç odası söz konusu olduğunda, talepler tamamen farklıdır, ancak burada depolama alanı aynı derecede önemlidir. Oda, fazla çaba harcamadan oyun odasından parti odasına dönüştürülebilecek kadar esnek olmalıdır. Depolama alanı yaratmanın en hızlı yolu kutular ve kasalardır. Yatak kutusu küçük çocuk odalarına sığar çünkü az yer kaplar ve içinde çok şey saklanabilir..

Çocuk Odası Tasarımı – Narnia Günlükleri

Çocuk odası tasarımı - Narnia Günlükleri

Kızlar için çocuk odası – pembe bir rüya

Pembe kız odası - renkli ve rahat

Her zaman pembe ve peluş olmak zorunda değildir. Her ne kadar birçok kız için pembe bir yatak ve biraz peri tozu kesinlikle bir çocuk odasının hayalidir. Konut sakini için kendi odası, evdeki kendi inziva yeridir. Her çocuk odası gibi oda da oyun oynamak, uyumak, dinlenmek ve ödev yapmak için çok işlevli olarak kullanılabilmelidir. Bu nedenle, ona özel dikkat gösterilmelidir..

Tırmanma duvarı ile komik çocuk odası

Kız odasının rengini seçerken herkesin aklına ilk defa pembe gelir. Ancak bir renk seçerken odanın büyüklüğünü ve güneş ışığının etkisini dikkate almak önemlidir. Renkler sadece alanı görsel olarak büyütmekle veya küçültmekle kalmaz, aynı zamanda vücut üzerinde farklı bir etkiye sahiptir..

Deniz motifli mavi çocuk odası

Örnek olarak yeşil renk ferahlatıcı ve konsantrasyon artırıcı etkiye sahip olup ofis alanları için uygundur, kırmızı ise sinyal rengi olup harekete geçirici etkiye sahipken oyun alanları için kullanılmalıdır. Mavi, dinlenme ve rahatlama için kullanılır, bu nedenle uyku alanının tasarımı için çok uygundur..

İki çocuk için canlı renklerde çocuk odası

Kendinizi farklı görünen renklerle boyamaktan kurtarmak istiyorsanız, yapılacak en iyi şey, kızın yaşının dışına çıktığında muhtemelen kızın da seveceği ince bir renk seçmektir. Öte yandan, duvar tasarımı yapılırken çocukların tercihlerine cevap verilebilir ve örneğin farklı desen ve motiflere sahip duvar kağıtları kullanılabilir..

Bol oyun alanı olan aydınlık çocuk odası

Sandwitsch yataklı iki çocuk için çocuk odası tasarımı

Küçük bir prenses için peri masalı kreş

ağaç ile kreş

Modern Aviator çocuk odası

Şık ve rahat - geniş pencereli yeşil çocuk odası

yeşil renkli komik çocuk odası

Kamyon kasası ile harika çocuk odası tasarımı

Çocuk odası tasarımı - üç kişilik iki katlı yatak

Bir bebek odası tasarlamak – iyi hissetmek için şık

Bebek odası - yumuşak renkler ve çok fazla rahatlık

Bebek odası genellikle doğumdan birkaç hafta önce planlanır. Bebek karyolası en önemli mobilya parçasıdır, bu nedenle beşik mi yoksa kafes yatak mı kullanılacağına başlangıçta karar vermelisiniz. Beşik, çocuğun ileri geri sallanmasına izin verir, ancak hızla çok küçülür, diğer yandan kafes yatak, bebeklik döneminde hala kullanılabilir. Daha sonra bebek karyolasına veya çalışma masasına dönüştürülebilen pres yataklar da vardır..

Bebekler için kreş tasarımı

Erkek bebek için şık kreş

Yumuşak renklerde bebek odası

Çocuk odası tasarımı, soft renkler ve konfor

Rustik tarzda bebek odası

Peri masalından prensin odası

Şık ve sade - zevkli tasarım

Bebek mavisi - erkek bebek için şık çocuk odası