feng shui kolory kolor pomysły projektowe wyposażenie feng shui

Kolory Feng Shui dla Twojego domu

Urządzanie domu zgodnie z zasadami Feng Shui wymaga dużej dbałości o szczegóły. Zgodnie z filozofią Feng Shui, kolory w naszym domu pomagają nam stworzyć idealną równowagę i harmonię. Różne kolory przekazują różne wiadomości.

W zależności od ich pozycji w pomieszczeniu mają na nas różny wpływ. W dzisiejszym artykule chcemy przyjrzeć się najpopularniejszym kolorom i omówić ich działanie w naszym domu zgodnie z zasadami Fang Shui.

Kolory Feng Shui – biały

projekt pokoju feng shui kolory feng shui salon

Kolor biały symbolizuje niewinność i czystość. Jest postrzegany jako symbol nowych początków i mądrości. Możesz użyć bieli w dowolnym miejscu w domu, ale ten kolor ma silniejszy wpływ na lokalizację zachodnią lub północno-zachodnią. Wskazane jest stosowanie koloru białego w pomieszczeniach o jasnych kolorach, aby osiągnąć równowagę energetyczną.

Czarny kolor

meble biurowe feng shui kolory kolory pomysły projektowe

Czarny to mocny kolor. Tworzy dramat i głębię w pomieszczeniu. Kolor czarny nadal kojarzy się z tajemnicą. Unikaj tego koloru w przedszkolu i kuchni. Idealnie nadaje się do pomieszczeń wychodzących na północ i wschód. Jako kolor dekoracyjny możesz wprowadzić kolor czarny do mebli biurowych, ponieważ uważa się, że sprzyja rozwojowi zawodowemu.

Kolory Feng Shui – czerwone

feng shui umeblowanie feng shui kolory projekt pokoju

Czerwony symbolizuje ogień. Jest to również mocny kolor, ponieważ może mieć wpływ na ludzką fizykę. Czerwony kolor emanuje energią, entuzjazmem, a nawet przyjemnością. Idealnie nadaje się do kuchni, jadalni i salonu, ponieważ pobudza apetyt. Używaj tego koloru nieco bardziej odpowiednio w strefach skierowanych na wschód, zachód i południowy-wschód.

Kolor niebieski

projekt pokoju feng shui kolory pomysły na wystrój biura

Niebieski to kolor spokoju, spokoju i ciszy. Są połączone z elementem wody. Umieszczony na wschodzie poprawia zdrowie i zapewnia spokój rodziny. W kierunku południowo-wschodnim kolor niebieski jest używany jako symbol bogactwa i sukcesu. Polecana jako dekoracja do biura lub do pokoju dziecięcego. W sypialni zapewnia spokojny sen. W połączeniu z bielą niebieski kolor przyciąga szczęście.

Zielony jako kolor Feng Shui

feng shui kolory kolorystyka projekt salonu

Zieleń kojarzy się z odrodzeniem i odnowieniem. Kolor ten kojarzy się z nowymi prądami energetycznymi i wibracjami natury. Zgodnie z zasadami Feng Shui zielony kolor pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i działa uspokajająco. Ale aby osiągnąć ten efekt, powinieneś użyć trzech odcieni zieleni. Unikaj ich w dzielnicach mieszkaniowych skierowanych na północ. W przeciwnym razie możesz użyć tego koloru w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

żółty

wyposażenie salonu feng shui kolory feng shui salon

Żółty to symbol światła i słońca. To wesoły kolor, emanuje pozytywną energią i wprawia w pogodny nastrój. Żółta dekoracja apartamentu tworzy przytulną atmosferę i sprawia, że ​​pomieszczenia wydają się jaśniejsze. Wiadomo również, że żółty zwiększa pewność siebie i samoocenę. Ten kolor idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym, salonie i kuchni. W pokojach od strony południowo-zachodniej kolor żółty zapewnia stabilne małżeństwo i dobrą reputację.

 Kolory Feng Shui – różowy

feng shui kolory kolor projekt sypialnia projekt pokoju

Różowy jest postrzegany jako kolor miłości. Dlatego wprowadzenie tego koloru do sypialni jest również logiczne. Ale możesz bez problemu używać różu również w innych miejscach w domu. Posiada zdolność łagodzenia energii mocnych i dramatycznych kolorów. Różowy ma pozytywny wpływ na naszą psychikę, ale lepiej nie przesadzać, bo wtedy istnieje ryzyko, że poczujesz się w różowym świecie i będziesz żył tylko ze swoimi złudzeniami.

 Kolory Feng Shui – czystość i pasja w sypialni

 deco pomysły sypialnia feng shui kolory pokój udekoruj

Dramatyczny wystrój salonu

pomysły na aranżację wnętrz feng shui kolory kolorystyka salon

Spokojny salon z niebieskim wzorem ścian

projekt koloru salon feng shui kolory projekt pokoju

Kolory Feng Shui – słoneczny żółty do sypialni

feng shui kolory kolor pomysły projektowe projekt pokoju

Czy urządziłbyś swoją kuchnię w bieli i zieleni??

 pomysły kolorystyczne wyposażenia kuchni kolory feng shui

Niebieski kolor w sypialni zapewnia spokojny sen

pomysły na kolor sypialni feng shui kolory projekt pokoju

Kolor różowy jest bardzo odpowiedni do sypialni

projektowanie ścian sypialni feng shui kolory wyposażenie sypialni

Białe meble doskonale komponują się ze wszystkimi innymi kolorami

projekt mieszkania feng shui kolory kolorystyka salon

Apetyczny czerwony

wyposażenie kuchni feng shui kolory kolory pomysły projektowe