Panço örgü kadın kış modası

Harika zanaat fikirlerinin hayranı mısınız? Bu yazıda sizin için bir şeyimiz var – size sadece birkaç adımda pançoyu nasıl örebileceğinizi göstereceğiz! Yumuşacık, sıcak ve süper zarif panço, soğuk sonbahar ve kış aylarında her gardırobun olmazsa olmazı. Ve neden çok para biriktirip kendin örmüyorsun? Umarız keyifle okursunuz ve umarız rehberimizi beğenirsiniz.!

Örgü panço: Sevdikleriniz için harika bir hediye fikri

Panço atkı nasıl örülür

Panço örgü yaratıcı kendin yap fikirleri

Örgü şal panço kış için harika fikirler

Panço giymek de şu anda gerçekten modern – giysi, bugün gerçek bir yeniden doğuş yaşayan tipik boho stillerinden biri. Aynı zamanda rahat ve şık olan panço hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Ve bunu ister kendin için ister en sevdiğin insanlardan biri için yapabilirsin – bu kesinlikle kış için harika bir hediye fikri! Ve pançoları örmek aslında ilk bakışta göründüğü kadar zor değil – aşağıda size henüz örgü deneyimi olmayanlar için ideal olan ayrıntılı talimatlar sunuyoruz. Bu gönderideki fotoğraflar ayrıca çevrimiçi olarak daha fazla örgü talimatı aramak için bir ilham kaynağı olabilir. Örgü ile bol eğlenceler ve başarılar dileriz!

Örgü panço: neye ihtiyacınız var?

Panço ceket harika bir görünüm

Püsküllerle kendi pançonuzu örün

Örgü şal panço bayanlar

Panço kadın uzun bej zarif görünüm

Burada size karışık pamuk ipliğinden nasıl şık bir panço örebileceğinizi gösteriyoruz. Ancak en serin kış günleri için pek uygun olmadığı için pançoyu süper yumuşak merinos ipliğinden de yapabilirsiniz. Aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • 500g pamuk-poliakrilik karışık iplik / merinos ipliği
  • Örgü iğneleri (5 numara)
  • yama iğnesi
  • Tığ kancası
  • Ölçüm bandı

Aslında örgü yapmanın en kolay yolu yuvarlak şişle örmektir. Bununla birlikte, başlamadan önce, tam vücut ölçülerini almalısınız – kendinizin veya pançonun olduğu kişi, böylece sonunda çok büyük veya çok küçük olmaz. Bunu yapmak için, omzunuzdan bileğinize kadar olan uzunluğu ölçün ve ardından bir omuz ile diğer taraftaki elinizin merkezi arasındaki mesafeyi ölçün. Yaklaşık 165 cm boyundaysanız, panço yaklaşık 85 cm uzunluğunda ve 60 cm genişliğinde olmalıdır. Boyutların doğru olduğundan emin olmak için eski bir sayfadan pançonuzun boyutunda bir şablon da oluşturabilirsiniz..

Pançoyu kendiniz örün – talimatlar

Mor örgü hırka zarif panço

Örgü hırka panço ilham verici fikirler

Erkek panço modern görünüm

Panço erkek örgü fikirleri DiY

Kaçırılmaması gereken çok önemli bir adım, bir mastar örmektir. Pançomuz iki parça olacak ve bunun için 112 ilmek atıyoruz. Örgü tekniğinizin bu hesaplamaya uyup uymadığını kontrol etmek için örgü testi yapmalısınız. Pançonuzu örmek istediğiniz yünü alın, belirtilenden daha fazla ilmek atın ve yüksekliği 10 cm’den fazla örün. Ardından, mastarın ortasından 10 cm genişlik ve yükseklik ölçün ve arka arkaya ilmekleri sayın. Son olarak, bu sayıyı inç cinsinden genişlikle çarpın ve 10’a bölün. Artık örmeye başlayabilirsiniz.!

Panço kadınlar – modern fikirler

Kışın yünden kendi pançonuzu örün

Panço örgü kışlık giyim bayan giyim

panço bayanlar şık kışlık giysiler

Kollu tiftik yünü ile panço

Hesaplanan ilmek sayısını yuvarlak şiş üzerine atarak ilk sırayı örün. Panço bere dikişinde örülmüştür – bu, her sırayı sağ taraftan örmeniz ve arka sırayı ters çevirmeniz gerektiği anlamına gelir. Kenar dikişleri de sağa örülür, böylece kenar kıvrılmaz. İlk dikişi kaldırıp sağ iğneye yerleştirerek nakışı çevirin. Yanlış taraftaki son ilmek örülmez, sola doğru kaydırılır. Döndükten sonra arkadan şişi geçirerek bunu sağ ilmek olarak örmelisiniz. 85 cm uzunluğundaki iki dikdörtgeni bu şekilde örün. Ardından ilmekleri kapatmaya başlayın: iki düz ilmek örün ve son ilmeğe gelene kadar birinciyi ikincinin altına katlayın; sadece ipliği çekin ve bitirdiniz!

Kendi pançonuzu örün – faydalı ipuçları

Uzun kollu panço bayan modası

Panço eşarp yaratıcı örgü fikirleri

Siyah beyaz kollu panço

Panço ceket kış kadın modası

İki örgü parçasını birbirine dikmeden önce tüm ipleri birbirine düğümlemelisiniz. İki dikdörtgeni yere veya masaya L şeklinde yerleştirin ve önce bağlantıyı birlikte dikin, sonra kısa olanı uzun kenara dikerek yakalı yuvarlak bir panço elde edin. Ve bitti!