Slime'ı kendin yap

Slime ile oynamak istemeyen okul çağı çocuğu olamaz! Glibber elbette satın alınabilir, sadece birkaç malzemeyle kendiniz yapmak çok kolay. Bunun faydaları açıktır – küçükler de katılabilir ve birlikte harika, sosyal bir zaman geçirirler! Bu yazıda size kendi slime’ınızı nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz – tariflerimizi çocuklarınızla deneyin ve eğlence garantilidir.!

Kendiniz slime yapın – temel tarif

3 renkte sim ile slime yap

Gerekli malzemelerle slime yap

Gıda boyası ile slime yap

Slime'ın kendisi şeffaf harika fikirler üretir

Zanaat tutkalı ile Schlein tarifini kendin yap

Kendiniz slime yapın Resimlerdeki talimatlar

Daha önce de söylediğim gibi, kendi kendinize slime yapmak, genellikle evde bulunan birkaç malzemeyi gerektirir. Goo’yu yapmak için sadece şunlara ihtiyacınız var:

 • Sıvı deterjan
 • suda çözünür zanaat tutkalı (ayrıca solvent içermemelidir)
 • bir bardak ılık su
 • Gıda boyası (isteğe göre)
 • geniş kase

İhtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, slime yapmaya başlamaya hazırsınız! Büyük bir kase alın ve yaklaşık 1 bardak suda çözünür zanaat yapıştırıcısını 1 bardak ılık suyla karıştırın. Çözücü içermeyen yapıştırıcı kullanmak önemlidir – sadece bu durumda bitmiş ürün toksik değildir ve çocuk oyunları için uygundur. Her şeyi çok iyi karıştırın ve beğeninize gıda boyası ekleyin – yaklaşık bir bıçağın ucunu alacaktır. Rengin yeterince yoğun olmadığını düşünüyorsanız, istediğiniz sonucu elde edene kadar biraz daha ekleyin. Şeffaf, renkli bir slime için şeffaf zanaat yapıştırıcısı kullanmak en iyisidir. Son olarak sıvı deterjanı bir kapakla karıştırmalısınız. Şimdi kütlenin parmaklarınıza yapışıp yapışmadığını görmeye çalışın – eğer öyleyse biraz deterjan ekleyin. Slime sadece parmaklarınızdan herhangi bir kalıntı bırakmadan çıktığında hazırdır..

Mısır nişastasıyla kendin slime yap

Gıda boyası ile slime yap

Kendin yap fikirleriyle slime yap

İlham veren fikirler DIY yapın

Ama yapıştırıcı kullanmadan kendin de slime yapabilirsin. Bu durumda, kıvamı daha az yapışkan ve biraz daha sıkı olacaktır. Size aşağıdakilere ihtiyaç duyacağınız harika bir tarif sunuyoruz:

 • 2 su bardağı mısır nişastası
 • büyük bir bardak sıcak su (yaklaşık 350 ml)
 • Gıda boyası
 • 2 kase

Bu durumda, mukus yapmak daha da kolaydır. Bir kase alın ve sıcak (ama kaynayan değil!) Suyu gıda boyası ile karıştırın. İki bardak mısır nişastasını başka bir kaba aktarın ve sürekli karıştırarak sıvıyı yavaş yavaş eklemeye başlayın. Sonunda kütle çok katı hale gelirse, istediğiniz kıvamı elde edene kadar biraz daha su ekleyin. Ve eğer çok cıvıksa, elbette mısır nişastası eklemelisiniz. Slime artık parmaklarınıza yapışmadığında, bir torbaya veya kutuya koymak en iyisidir – bu şekilde daha uzun süre kurumasını önleyebilirsiniz..

Kendiniz slime yapın – parıltı, inciler ve tıraş köpüğü ile

Tıraş köpüğü ile slime yap

Doğru kıvamı elde etmek için kendi kendinize slime yapın

Slime kendin yap nasıl

Glitter ile kendin slime yap

Küçük inciler veya parıltılarla karıştırırsanız, kendi slime’ınızı yapmak sizin ve çocuklarınız için çok daha eğlenceli olur – bu, slime’ın sonunda güzel görünmesini sağlar. Harika bir fikir, temel tarife göre çalışmak, ancak normal gıda boyası yerine biraz karanlıkta parlayan renk kullanmaktır – bu şekilde, küçüklerin kesinlikle çok eğleneceği parlak bir balçık elde edersiniz. karanlıkta! Ayrıca slime’ı 2-3 farklı renkte (tercihen sim ile) kendiniz yapıp yoğurursanız (ama renkler tam karışmasın diye çok yoğun yoğurmayın!) yaparsanız harika bir sonuç alırsınız. Ve özellikle kabarık bir slime için tıraş köpüğü içeren tarifimizi deneyin:

 • 40-50 ml şeffaf zanaat tutkalı
 • Gıda boyası
 • biraz kontakt lens solüsyonu
 • 2 el dolusu tıraş kremi

Tıraş kremini bir kaseye koyun ve istediğiniz gıda boyası ile renklendirin. Zanaat tutkalı ekleyin ve malzemeleri iyice karıştırın. Şimdi kalan bileşenlere kontakt lens solüsyonunu da eklemelisiniz. Çözüm, kütleyi daha sağlam hale getirmek için orada olduğundan, bunu yaparken dikkatli olun! tamamlayınız!