Asılı sepetlerin şu sıralar büyük bir trend olduğunu biliyor muydunuz? Bu, çok romantik bir vintage atmosfer elde etmeniz için daireyi veya terası güzelleştirmek için kullanılabilir. Kendiniz kolayca askılı sepetler yapabilirsiniz ve bu yazımızda makrome askılı sepetler için detaylı anlatımlar veriyoruz. Kendinize ilham verin ve teklifimizi kendiniz deneyin! Umarız el işi yapmaktan zevk alırsınız!

Makrome asılı sepet davetkar, rahat bir atmosfer yaratır

Makrome asılı sepetleri kendin yap

Mavi-yeşil makrome asılı sepet

Canlı bir aksesuar terası olarak makrome asılı sepet

Makrome asılı sepet oturma odası rahat bir atmosfer

Adım adım makrome asılı sepetler yapın

Düğün dekorasyonu orijinal fikir

Tahta boncuklarla asılı sepetler yapın

çok şık asılı küçük saksılar

Makrome asılı sepet hazırlama talimatları kolay

Makrome asılı sepet retro görünüm

Orijinal görünüm asılı saksı

Makrome asılı sepetler, daha önce de belirtildiği gibi 70’lerde büyük bir hit oldu, ancak bugün büyük bir geri dönüş yapıyorlar. Asılı saksılar veya vazolar, yanlarında romantik bir Laundhaus havası getirir ve herhangi bir odaya davetkar ve rahat bir atmosfer verebilir. Dokuma incili ve püsküllü püsküllü jütten yapılmış bir sepet de harika bir hediye fikri. Tercih ettiğiniz renk ve dokuda jüt, sicim veya ip kullanabilirsiniz, böylece asma sepet trend bir ev aksesuarı haline gelir. Ve bunları kendiniz yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay. Nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin!

Makrome asılı sepetler yapın – malzemeler

Kendi makrome asılı sepetinizi yapın

daireyi ve terası saksılarla süsleyin

asılı saksılar harika bir görünüm

Asılı çiçek vazoları harika bir dekorasyon fikri

Örgülü makrome askılı sepet, harika bir görünüm

Makrome ve ahşap askılı sepet

Makromenin çok eski ve inanılmaz derecede hafif bir düğüm tekniği olduğunu biliyor olabilirsiniz – geçmişi Haçlılar zamanına kadar uzanır! Kabloyu, kordon koşusunun yanına koymanız ve ucunu çekmeniz yeterlidir. Bu tekniği kendimize güzel bir asılı sepet sipariş etmek için kullanacağız. Bu amaçla ihtiyacınız olan:

– 12m tekstil ipliği

– 1 perde halkası

– 4 tahta boncuk

– Makas

– pencere kolu gibi çapalar

Yukarıdaki listeden de görebileceğiniz gibi, her evde bulunabilecek birkaç malzemeye ihtiyaç vardır. Tekstil ipliği yerine isterseniz jüt veya ip de kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, işçiliğe başlayabilirsiniz.!

Adım adım makrome asılı sepetler yapın

terası saksılarla güzelleştirin

Çiçek sepeti modern ombre efekti

küçük yetiştiricilerin dekorasyonunu asmak

asılı saksılar DIY

Rahat bir atmosfer yaratmak için saksıları asın

Şık beyaz asılı sepetler

İlk adım, iplikten her biri 3m uzunluğunda 3 kordon kesmektir. Ardından bunu perde halkasından ortasına kadar çekin. Ardından 30 cm uzunluğunda bir kordon daha kesin, elinize alın ve halkaya yakın gözyaşı damlası şeklinde bir halka yapın. Çizgiyi daha kolay görebilmek için farklı bir iplik rengi kullanılabilir.

Ardından, fazladan ipi tüm şeritlerin etrafına birkaç kez sarmak isteyeceksiniz. Döngüyü altta ve çıkıntılı ucu üstte sarmamanız önemlidir. Son olarak, aşağıdaki ilmekten ipin kalan ucunu çekin ve ipin iki ucunu sıkıca çekin. Bu şekilde gizli bir düğüm yaparsınız. Çıkıntılı uçlar elbette kesilmelidir.

Bir sonraki adım, her biri iki telli dört çift sicim kesmektir. İşinizi kolaylaştırmak için yüzüğü bir kancaya asabilirsiniz – pencere veya kapı kolları bu amaç için çok uygundur. Şimdi her bir çift ipi halkadan yaklaşık 20 cm uzakta düğümleyin.

Güzel asılı sepetleri kendiniz yapın – talimatlar

Asılı sepetleri kendin yap talimatları

Kendin Yap talimatları makrome asılı sepet

asılı saksı dekorasyon daire

Vintage görünümlü kendin yap çiçek asılı sepet

Ofisi güzelleştirmek için bir saksıyı asmak

Asılı saksılar verandayı süslüyor

Deco düğün asılı saksılar

Makrome asılı sepetler kendin yap harika fikirler yaratır

Şimdi ilginç bir ağ oluşturarak kordonları düğümlemelisiniz. Bunu yapmak için, bir çiftten sağ ipi alın ve doğrudan yanındaki diğer çiftin sol ipiyle düğümleyin. Ağın kapanması için çiftler düğümlenmelidir. İkinci düğüm sırası halkadan yaklaşık 35 cm uzakta olmalıdır. Dilerseniz üzerine tahta boncuklar ya da başka süslemeler de çekebilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, yardımcı olması için bir tel toka kullanabilirsiniz. Sadece kabloları sıkıştırmak ve kelepçeyi boncuk deliğinden kaydırmak için kullanın. İnciler kaymasın diye altına bir düğüm daha atmalısın..

Askı sepetinin istenilen uzunluğuna bağlı olarak file iki sıra daha düğüm atılarak uzatılabilir. Ağın bir koni şeklinde ayrılması için bir önceki düğüme olan mesafenin her zaman biraz daha büyük olduğundan emin olun (ilk düğüm – halkadan 20 cm uzakta; ikinci – 43 cm; üçüncü – 66 cm, vb.)

İstenilen uzunluğa ulaştığınızda, her şeyin yolunda olup olmadığını görmek için saksı ile bir test yapmalısınız. Son olarak, tüm kordonlardan büyük bir düğüm yapın ve kalan uçları kesin. tamamlayınız!

Burada makrome asılı sepet yapmak için bir video eğitimi bulacaksınız.