makrome - Doğu'dan bir düğümleme tekniği

Makrome güzel görünüyor, sıra dışı ve kendiniz yapmak o kadar zor değil. Makrome tekniği Doğu’dan gelir ve Arapça’da kelime “dokuma” anlamına gelir. Bir noktada düğümleme tekniği Avrupa’ya getirildi ve hala bir sanat. Bu tekniğe hakim olan herkes benzersiz, türünün tek örneği ürünler yaratabilir. Takılar, duvar süsleri, abajurlar, sandaletler, yastık kılıfları, perdeler, askılı sepetler olsun, hayal gücünün sınırı yok. Renkler, şekiller, desenler, bunların hepsi kendi fikir ve hislerinize bırakılmıştır..

Makrome – trenddeki işçilik

Cam boncuklu ev yapımı bileklik

Genel: Her şey bir Larks baş düğümü (ilmek) ile başlar. Halka veya yatay çubuk gibi bir nesne, çapa görevi görmelidir. Daha sonra ankrajın üzerine bir ip halkası yerleştirilir ve ankrajın üstünden bükülür. Ardından ipi ilmek içinden çekin ve altına bir düğüm sıkın. Bir şey çıkana kadar dokumaya ve düğüm atmaya devam edin. Farklı düğümler var. Klasik makrome düğümleri şunlardır: kare düğümler, josefin düğümleri, dalga düğümleri, yarım bükümlü kare düğümler. Tabii ki, kullanılan başka düğüm türleri de var. Makrome düğümleri her zaman dört iplikten veya dört iplikli birkaç alt bölümden oluşur.Her zaman iki taşıyıcı iplik ve iki çalışan iplik olmalıdır. Taşıyıcı iplikler, düğümleme için kullanılmayan iç ipliklerdir. Çalışan iplikler, düğümlenen dış ipliklerdir. Düğümlü oldukları için her zaman çok uzun olmalıdırlar. Düğümleme için her türlü ip ve ip kullanılabilir – pamuk, ipek, yün, doğal ip, plastik ip, kablo vb. Ancak bunları seçerken diş boyutuna ve istenen sonuca dikkat edilmelidir. Süslemeler için – ince ipler ve sepetleri asmak için – daha kalın olanlar.

Farklı renklerde sepet asılı

Talimatlara göre asılı bir sepet yapabilirsiniz. Asılı bir çiçek yerden tasarruf sağlar ve çok hoş görünür. Bu yüzden makrome asılı sepet burada tam olarak doğru karardır. Örneğin 3 m 3 bant ve 5 metre 3 bant kullanabilirsiniz. 12 şerit olacak şekilde bunu bir halkanın yarısına koyun ve sonra düğümleyebilirsiniz. Veya altına bağlı bir kurdele alırsınız. Daha sonra bunları üç veya dörde bölün ve alt kısımda birleştirin. Bu, ekicinin sığdığı bir döngü oluşturur. Düğümleme tekniği hiç de zor değil ve birbirinden güzel makrome sepetler oluşturabilirsiniz.. Asılı sepet menekşe

Sepetleri asmak için talimatlar

Asılı sepet için talimatlar

Bu basit çiçek yığını için makrome düğümleme konusunda gerçekten özel bir yeteneğe sahip olmanıza gerek yok. Sadece ipe veya doğal ipe, bir makasa ve ellerinize ihtiyacınız var, hepsi bu. Yani ipi alıp sekiz eşit parçayı kesiyorsunuz. Sekiz ipi bir araya getirin, dikim deliğine geçirin ve sonunda içeriden bir üst düğüm yapın. Daha sonra ipleri dörder ikili ipe ayırıp saksının kenarına bağlayın. Şimdi iki ipi düğümlerden ayırın ve yanlarındaki iple birbirine düğümleyin, böylece bir dikiş elde edin. Düğüm, ağ tüm ekiciyi kaplayana kadar, dört düğüm ve onlardan gelen dört çift halat olana kadar devam eder. Daha sonra çift ipi alın ve uçlarını birbirine bağlayarak asılı sepetin asılabilmesini sağlayın..

Talimatları olan kare düğümlü bileklik

Talimatlar makrome bilezik

komik anahtarlıklar

komik anahtarlık

kolye

Kolyeyi kendin ör

Arkadaşlık bilekliği

Kendinizi bağlamak için dostluk bilekliği

Güzel duvar süslerini kendin yap

Duvar dekorasyonunu kendiniz yapın - duvar lambası veya çiçek

Broş kendim düğümledim

makrome melek

Makrome duvara asma  Dostluk bilezikleri - renkli ve güzel

Makrome tekniği ile yapılmış kapı perdesiMakrome tekniği ile yapılmış kapı perdesi

İşlemeli ve düğümlü – harika bir sanat eseri

İşlemeli ve düğümlü - harika bir sanat eseri

Makrome fenerler

Makrome fenerler

Değerli taşlı makrome kolye

Değerli taşlı makrome kolye

Taze renklerde kolyeler

Taze renklerde kolyeler

Makrome tekniği ile asılı raf – düğümlü bir sanat eseri

Makrome tekniği ile asılı raf - düğümlü bir sanat eseri

Duvara asma – şık ve el yapımı

Duvara asma - şık ve el yapımı

Kendinden düğümlü minder örtüsü

Kendinden düğümlü yastık kılıfı

Makrome abajur

Oryantal motifli küpeler

Oryantal motifli küpeler

Çok renkli incili oryantal küpeler

Çok renkli incili oryantal küpeler

Gümüş ile makrome küpe

Gümüş makrome küpe

Makrome küpe

makrome ekran

makrome sandalet

makrome ayakkabı

Kendinden düğümlü sandaletler gerçek bir göz alıcıdır

Kendinden düğümlü sandaletler gerçek bir göz alıcıdır

Fark yaratan makrome ayakkabılar

Oryantal mobilya parçaları öne çıkıyor

Makrome sandalyeler - Doğu'nun bir dokunuşu

Kendiniz tarafından yapılan Noel süsleri

Makrome Noel ağacı

Ev yapımı çanta

Ev yapımı çanta  perde makrome

Duvar dekorasyonu – yaratıcı ve şık

Duvar dekorasyonu - yaratıcı ve şık