Wymień creme fraiche

Zapewne każdy z nas choć raz próbował crème fraîche. Francuska odmiana śmietany jest bogata w tłuszcz (zawartość tłuszczu wynosi co najmniej 30%). Z tego powodu są często wykorzystywane do przygotowywania gorących sosów i potraw oraz jako nadzienie do ciast. W handlu creme fraiche jest dostępna w wielu odmianach – na przykład z ziołami lub czosnkiem, a jako pasta do smarowania smakuje nie do odparcia. W tym poście pokażemy Ci, jakie są niskokaloryczne alternatywy dla francuskiej specjalności. Są nie mniej smaczne i pozwalają zaoszczędzić kilka kalorii. Baw się dobrze podczas czytania!

Creme Fraiche zawiera około 30 procent tłuszczu

Creme Fraiche zdrowe alternatywy

Domowy przepis na Creme Fraiche

Zamiennik Creme Fraiche o wysokiej zawartości tłuszczu

Creme Fraiche z ziołami jest pyszny

Creme Fraiche z pastą ziołową

Creme Fraiche zastępuje wegańskie alternatywy

Sosy do przystawek Creme Fraiche

Sosy ozdabiają dania mięsne

Przystawka z kwaśnej śmietany zimna kuchnia

Creme Fraiche jest wytwarzany ze śmietanki, która jest przekształcana przez bakterie w mleku w temperaturze od 20 do 40 stopni przez dzień lub dwa. Stąd też ich przyjemny, łagodny i lekko kwaśny smak. Krem jest często używany do uszlachetniania sosów i popularnych potraw. Liczy się jako produkt z kwaśnej śmietany, ale w porównaniu ze zwykłą śmietaną, która zawiera około 17 kalorii na łyżkę stołową, jej zawartość kalorii jest znacznie wyższa i wynosi około 44 kalorii w łyżce stołowej. Jeśli zależy Ci na diecie niskotłuszczowej i niskokalorycznej, warto znaleźć dla niej zamiennik – kilka świetnych pomysłów w tym zakresie znajdziesz poniżej! Nie każdy zamiennik pasuje do każdego dania. Dlatego zachęcamy do eksperymentowania, aby znaleźć najlepsze kombinacje smakowe!

Zastąp creme fraiche majonezem domowej roboty

Zdrowy majonez bez konserwantów przepis

Domowy przepis na majonez

Sałatki z majonezem pyszne

Zrób majonez sam

Creme Fraiche można z powodzeniem zastąpić majonezem. Dotyczy to zwłaszcza dań takich jak sałatki ziemniaczane i makaronowe, gdzie najważniejszą rolę odgrywa kwaśny smak śmietany. Mayo to także dobra alternatywa dla dań z mięsem. Niestety nie zawsze jest mniej kaloryczna i zdrowsza niż creme fraiche – gotowy produkt ze sklepu często zawiera barwniki i konserwanty. Dlatego pokażemy Ci również, jak samodzielnie zrobić majonez!

Niskokaloryczna alternatywa dla Creme Fraiche – kwaśna śmietana

Niskokaloryczna śmietana, zdrowa zamiast creme fraiche

Substytut śmietany creme fraiche o niskiej zawartości tłuszczu

Zamiennik śmietany creme fraiche

Najczęstszym substytutem śmietany o wysokiej zawartości tłuszczu nie jest w rzeczywistości majonez, ale kwaśna śmietana. Jego konsystencja jest najbardziej zbliżona do crème fraîche i podobnie jak one może zawierać do 15% cukru. Jedynie jego smak jest nieco bardziej kwaśny, a zawartość tłuszczu nieco niższa – między 24 a 28%. Może jednak flokulować w gorących cieczach. Dlatego jeśli chcesz dodać kwaśną śmietanę do zup, wymieszaj ją wcześniej z odrobiną mąki kukurydzianej.

Kwaśna śmietana

kwaśna śmietana jako dodatek

Przygotuj sałatki ze śmietaną

przystawka z kwaśnej śmietany z zimnych dań

Śmietana ma znacznie niższą zawartość tłuszczu niż śmietana – około 10%. Można go używać do zastąpienia crème freîche, ale tylko do zimnych sosów i potraw, ponieważ po ugotowaniu kłaczkuje.

ser topiony

Serek śmietankowy pyszny, o niskiej zawartości tłuszczu

Przystawka z twarogiem jedzenie zdrowy pomysł

Możesz również użyć serka śmietankowego zamiast crème fraîche. Ten jest nieco ziarnisty i nie ma łagodnej konsystencji francuskiego specjału, ale są też bardziej wyrafinowane rodzaje, takie jak Philadelphia, które możesz wybrać. A jeśli zależy Ci na bardziej płynnej konsystencji, po prostu dodaj odrobinę mleka.

twaróg

Creme Fraiche substytut twarogu

Zdrowa, niskotłuszczowa przystawka Quakr

W wypiekach crème fraîche można po prostu idealnie zastąpić twarogiem jako składnikiem. Twaróg ma dużo mniej tłuszczu, ale nie nadaje się do rafinowania sosów, ponieważ łuszczy się.

Odtłuszczony jogurt

Niskotłuszczowy jogurt przyozdobić gorące dania sałatki

Przygotuj niskotłuszczowe sosy jogurtowe

Innym pomysłem jest użycie niskotłuszczowego jogurtu zamiast crème fraîche. Możesz pozwolić, aby ta kapała przez kilka godzin w filtrze do kawy – dzięki temu otrzymujesz cudowną niskokaloryczną alternatywę dla kremu, który można stosować w zimnej kuchni. Niestety jogurt nie jest polecany do ostrych sosów i dań.

Creme Fraiche – wegańskie alternatywy

Wegańskie gorące zupy z mlekiem kokosowym

Creme Fraiche zastępuje wegańskie tofu

Creme Fraiche zastępuje wegańskie mleko sojowe

Wegańskie sałatki owsiane o niskiej lepkości

Przystawki z mleka migdałowego

Istnieją również wegańskie alternatywy dla crème fraîche, które są szczególnie niskokaloryczne. Nadają się również dla osób z nietolerancją mleka. Oczywiście chodzi o substytuty pochodzenia roślinnego. Należą do nich na przykład puree z tofu, śmietana owsiano-sojowa oraz mleko kokosowe. Mleko kokosowe jest po prostu wspaniałe do zup i dań na ciepło. Kremowi warzywnemu niestety brakuje przyjemnej kwaśnej nuty, ale pożądany efekt można uzyskać z odrobiną soku z cytryny.

tutaj znajdziesz przepis na wegańskie creme fraiche!