Zemini evde tasarlamak, herhangi bir iç tasarımdaki en önemli görevlerden biridir. Sonuçta, bir odaya girdiğinizde ilk fark ettiğiniz şeylerden biri zemindir. Odanın atmosferini yaratmada zeminin ana rolü daha az önemli değildir. Piyasadaki çok çeşitli zemin kaplamaları ile, kaçınılmaz olarak kendinize hangisinin eviniz için doğru olduğunu sorarsınız. Masif ahşap mı yoksa yer karosu mu olmalı? Elbette bu sorunun net bir cevabı yok çünkü her oda tamamen farklı ve kendi içinde benzersiz.Ayrıca sakinlerin de tercihleri ​​var ve seçim zahmetli bir mesleğe dönüşüyor. Bu nedenle size yardımcı olmak ve olası seçeneklerden birini sunmak istiyoruz: masif ahşap plakalı döşeme.

Masif ahşap plakalar bugün hala sıcak bir trend

masif ahşap döşeme tahtaları mutfak döşeme fikirleri beyaz mutfak mobilyaları

Masif ahşap döşeme tahtaları aslında nedir?

Yüzyıllar boyunca insanlar gerçek ahşap zeminlerin avantajlarından yararlandı. Ahşap plakalar bugün hala döşeme için popüler bir malzemedir. Ancak günümüzde masif döşeme tahtalarının döşenmesinde ve işlenmesinde farklılıklar vardır. Ama aslında masif ahşap plakalar nelerdir? Her biri sadece bir parça masif ahşaptan oluşan tamamen doğal bir ahşap üründür..

Evinizi rahat ve doğal hale getirmek istiyorsanız, masif ahşap zemin doğru seçimdir..

Gerçek ahşap zeminler, doğal bir iç tasarım için mükemmel bir alternatiftir.

masif ahşap plakalar rustik görünümlü döşeme fikirleri

Neden tam olarak masif ahşap plakalar?

Masif ahşap zeminlere güvenerek, kendinizi doğal bir yaşam tarzı ve yüksek kalite ile ödüllendirirsiniz. Gerçek ahşaptan yapılmış ahşap kalaslar hoş bir rahatlık yaratmaya yardımcı olur. Masif ahşap döşeme tahtaları, doğal güzellikleri ile karakterize edilir. Ama sadece bu yüzden değil. Sağlıklı bir iç mekan iklimine katkıda bulunan düşük emisyonlu ve nem düzenleyici bir zemin kaplamasıdır. Gerçek ahşap zemin, sağlıklı bir yaşam ortamı ve rahat bir refah hissi sağlar. Ahşap havadaki fazla nemi emer ve gerektiğinde serbest bırakır. Masif döşeme tahtaları ayrıca daha az toz, alerjen ve küf çeker. Gerçek ahşap plakalar birkaç kez zımparalanabilir ve dayanıklıdır. Gerçek ahşap zeminin ömür boyu dayanacağı söylenir. Böylece sık sık onarım ve temizlikten kurtulursunuz.

Gerçek ahşaptan yapılmış zemin kaplaması ile evinize daha fazla sıcaklık katın.

masif ahşap döşeme rustik döşeme oturma odası

Gerçek ahşap plakalar farklı bir yüzey işlemine sahiptir. Yağlı veya doğal görünüyorlar. Ancak her iki durumda da benzersiz bir çekicilik yayıyorlar. Davetkar bir iç tasarım kolayca elde edilir.

Ahşap döşeme tahtalarının bakımı da kolaydır. Güzel ahşap zemininizin keyfini daha uzun süre çıkarabilmeniz için doğru temizlik maddelerini kullanmak önemlidir. Bakım yağları ve ahşap sabun, zeminin daha uzun süre yeni görünmesini sağlar. Masif ahşap kalaslar arasında derz olmaması için hava neminin dengeli olmasına dikkat etmelisiniz. Çok yüksek sıcaklıklar da tavsiye edilmez.

Gerçek ahşap zemin, yerden ısıtma ile de birleştirilebilir. Hatta bu özellikle enerji tasarrufu sağlayan bir karardır. Bununla birlikte, yerden ısıtma için uygun olmayan birkaç ahşap türü vardır. Bunlara örneğin kayın, akçaağaç ve venge dahildir..

İşlenmemiş veya yağlanmış gerçek ahşap zeminler, zemin için zamansız bir seçenektir.

masif ahşap döşeme tahtaları oturma odası mobilya doğal renkler zarif kır evi tarzı

Masif ahşap zemin herhangi bir yaşam tarzında kullanılabilir. Masif ahşap plakalar ile modern bir iç tasarımın yanı sıra kırsal bir iç tasarımı da uygulamaya koyabilirsiniz. İşleme ve yüzey işleminden sonra, herkesin kendileri için bir şeyler bulabileceği çok sayıda masif ahşap kalas çeşidi oluşturulur. Evinize uygun bir zemin tasarlamanız için farklı desen, renk ve uzunluklarda farklı ahşap türleri mevcuttur. Meşe ağacından yapılmış ahşap döşeme tahtaları, yalnızca farklı tasarımları nedeniyle değil, aynı zamanda bu tür ahşabın sağlamlığı ve dayanıklılığı nedeniyle de daha fazla popülerlik kazanıyor..

Gerçek ahşabın onlar için bu kadar önemli olmasının bir nedeni var. Hatta birkaç. Masif ahşap plakalar kullanarak evinize sadece daha fazla konfor sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir doz lüks de verirsiniz. Akasya, bambu veya ladin ağacından yapılmış gerçek ahşap zemin … Kendiniz karar verin, çünkü kendi dört duvarınızda rahat hissetmeniz gerekiyor..

Ancak herhangi bir nedenle masif ahşap bir zemine ihtiyaç duymazsanız, güzel bir ahşap görünümlü zemin kaplaması için başka seçenekler de vardır. Belki parke veya laminat sizin için uygun bir alternatif olabilir..

Masif ahşaptan yapılmış zemin kaplaması ile odaya harika bir rustik dokunuş katıyorsunuz.

masif ahşap plakalar yemek odası döşemesi doğal ahşap görünümlü

Bir kır evi mutfağında masif ahşap zemin bir zorunluluktur.!

masif ahşap döşeme yemek odası country tarzı

Ahşap görünümlü bir zemin kaplaması, iç tasarımı doğaya yaklaştırır.

masif meşe döşeme fikirleri

Ahşap zemin, modern bir yemek alanında mükemmel bir şekilde kendini göstermektedir.

masif ahşap döşeme tahtaları modern yemek alanı geniş klasik döşeme

Açık renk tonlarındaki ahşap zeminler, beyaz mobilyalarla harika bir uyum içindedir.

masif ahşap döşeme tahtaları açık plan döşeme fikirleri

Yatak odasında parke seçerken detaylara dikkat edin.!

Masif ahşap döşeme tahtaları yatak odası zemin tasarım fikirleri

Koyu ahşap zeminler beyaz bir arka plana karşı harika görünüyor 

masif ahşap döşeme tahtaları oturma odası mobilya fikirleri şömine ahşap kirişler

Güzel ahşap zeminlerle kendi oturma odanızda bir esenlik vahası yaratın

masif ahşap döşeme oturma odası şık fikirler döşeme

Ahşap, iç tasarımda klasiktir

masif ahşap döşeme meşe döşeme fikirleri yemek alanı