Nowoczesne i praktyczne pomysły na przestrzeń do przechowywania są głównym przedmiotem zainteresowania projektantów i właścicieli domów. W małych mieszkaniach lub tam, gdzie są otwarte plany mieszkalne, pilnie potrzebne są kreatywne i inteligentne rozwiązania zwiększające przestrzeń do przechowywania. Niektóre strategie, jak to zrobić, wydawały się bardzo wymyślne jeszcze kilka lat temu, ale teraz są zamknięte rodzaj klasyka zostać. W tym artykule przedstawiamy ich przegląd.

Szafy wnękowe to klasyka wśród ergonomicznych rozwiązań

pomysły na przechowywanie w szafie

Pomysły na przestrzeń do przechowywania z wbudowanymi szafami

Po pierwsze, aby zaoszczędzić miejsce, a po drugie – aby uzyskać bezproblemową konstrukcję, szafy wnękowe stały się ostatnio bardzo popularne. Bardzo często są szyte na miarę. Pozwala to w pełni wykorzystać skomplikowane plany pięter i lokalizacje.

Efektywnie wykorzystaj przestrzeń pod parapetem!

parapet świetne pomysły na miejsce do przechowywania

Optymalne wykorzystanie przestrzeni pod parapetem

Inne pomysły na przestrzeń do przechowywania, które stały się szczególnie popularne, efektywnie wykorzystują przestrzeń pod parapetem. Z reguły wybiera się otwarte półki. Zazwyczaj wypełnione książkami lub akcesoriami stają się również atrakcyjną przestrzenią wystawienniczą. Czyli przyczyniasz się do lepszego porządku, ale także do dekoracji wnętrza.

Schowek pod łóżkiem? Już nie rzadkość!

Szuflady pod łóżkiem pomysły na miejsce do przechowywania

Meble z ukrytym schowkiem

Obecnie na rynku jest wiele taboretów, stołów czy innych mebli z ukrytym schowkiem. Mogą być skutecznie wykorzystywane na wiele sposobów. Z jednej strony oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania, a z drugiej wygodnie schowasz tam często używane przedmioty.

Wygodna wnęka okienna może służyć jako wygodne miejsce do siedzenia i przechowywania

pomysły na miejsce do przechowywania świetnie zaprojektowany parapet

Wygodna konstrukcja głębokich parapetów

Zwłaszcza na strychach czy na poddaszach często występują grube ściany lub nisko położone okna. Są one zwykle wystarczająco szerokie, aby można je było wykorzystać jako ławkę lub jako wygodną przestrzeń do przechowywania.

Świetne podium sprawia, że ​​wnętrze jest efektowne i otwiera dużo miejsca do przechowywania 

pomysły na miejsce do przechowywania projekt łóżka

„Podium” raz na dwa

Poniższa inspiracja pomysłów na przestrzeń do przechowywania zamienia przerażająco mały pokój w coś bardzo atrakcyjnego. Jeśli zainstalowano tam rodzaj podium, można na nim ustawić wygodny materac. Poniżej znajduje się wiele opcji przechowywania.

Półki te maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń pod sufitem!

Pomysły na miejsce do przechowywania półki na ścianie

Spojrzeć w górę!

Czy chciałbyś dodać dodatkowe półki do przechowywania, nie sprawiając, że przestrzeń wydaje się wizualnie wąska? Wtedy dosłownie musiałbyś spojrzeć w górę! Dzięki półkom takim jak na obrazku nad tym tekstem można bardzo efektywnie wykorzystać przestrzeń pod sufitem!

Półki Ikea są idealne do większości przestrzeni

świetne pomysły na przechowywanie półek ściennych

Półki do przechowywania Ikea

Ikea wprowadziła kilka klasycznych opcji przechowywania. Jednym z nich jest pokazany powyżej regał magazynowy z kwadratowymi przegródkami. Pod względem kształtu i podziału takie rozwiązania okazały się bardzo skuteczne. Są dostępne w różnych rozmiarach i można je łatwo zintegrować z różnymi pomieszczeniami. Czasami są równie wielofunkcyjne. Na przykład możesz przechowywać tam przedmioty w tym samym czasie, a tym samym podzielić większy pokój na różne strefy.

Takie mechanizmy otwierają dużo miejsca do przechowywania pod wanną

pomysły na miejsce do przechowywania w nowoczesnej wannie

Miejsce pod wanną

Mała łazienka i dużo kosmetyków? Brzmi to jak poważne wyzwanie i tak naprawdę jest. Dzięki nowoczesnym mechanizmom można jednak zyskać dodatkową przestrzeń z boku lub pod wanną. Takie pomysły na przestrzeń magazynową kosztują pewną inwestycję. Ale to na pewno się opłaci później.

Wyplatane kosze dobrze się prezentują i dużo pomieszczą!

pomysły na miejsce do przechowywania miejsce do przechowywania z koszami

Tkane kosze

Zbieranie drobnych przedmiotów w pudełkach często okazuje się dobrym pomysłem. Jednak gdy są one widoczne, najlepiej powinny mieć atrakcyjny wygląd. Kosze plecione to świetny pomysł pod tym względem. Między innymi wizualnie wzbogacą Twój pokój.

Miejsce do przechowywania w przedpokoju – wygodne i nowoczesne rozwiązanie

nowoczesne pomysły na przechowywanie mebli w przedpokoju

Efektywne wykorzystanie przestrzeni ściennej w przedpokoju

Efektywne wykorzystanie miejsca na ścianie do pomysłów na przechowywanie w korytarzu ma wiele zalet. Z jednej strony masz więcej wolnego miejsca w innych pokojach. Ponadto wiele przedmiotów można tam wygodnie schować od razu po wejściu. W ten sposób unikasz bałaganu we wnętrzu.

Czy znasz wszystkie te klasyczne pomysły na przestrzeń do przechowywania? Czy wykorzystałbyś je dobrze w tej czy niestandardowej formie w swoim wnętrzu? W każdym razie zalecamy, aby pamiętać o tym przeglądzie!

Wykorzystaj przestrzeń pod schodami! Oszczędza to miejsce, a wnętrze wygląda nowocześnie.

Półki pod schodami pomysły na miejsce do przechowywania

Szczelne mechanizmy łóżka Itelligen przyczyniają się do jednolitego wyglądu sypialni

pomysły na miejsce do przechowywania w łóżku rodziców

Wiele schowków ma również efekt dekoracyjny

pomysły na miejsce do przechowywania przegroda i półka

Stojaki na buty często mogą służyć jako wygodne siedzisko

pomysły na miejsce do przechowywania stojak na buty i miejsce do siedzenia